07.02.2017. 07:33
Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē palika bez punktiem, bet viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs», nespēlējot komandas līderim Kavai Lenardam, viesos ar rezultātu 74:89 (14:17, 26:23, 25:29, 9:20) piekāpās Memfisas «Grizzlies».

Līdz trešās ceturtdaļas sākumam nevienai no komandām neizdevās nostabilizēties vadībā, bet tad «Grizzlies» pēc izrāviena 11:1 ieguva nelielu pārsvaru, ko izdevās nosargāt līdz mača beigām un tikt pie uzvaras. Tikmēr «Spurs» uzbruka neveiksmīgi, ceturtajā ceturtdaļā iemetot vien deviņus punktus.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 15 minūtes, kuru laikā aizmeta garām divus divpunktu metienus un trīs tālmetienus.

Tāpat viņam viena atlēkusī bumba, viena pārtverta piespēle, viens bloķēts metiens un divas piezīmes.

«Spurs» rindās ar 14 punktiem atzīmējās Deivids Lī, 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas Lamarkusam Oldridžam, bet pa 12 sameta Denijs Grīns un Manu Džinobili.

Tikmēr «Grizzlies» komandā pa 15 punktiem iemeta Marks Gasols un Zeks Rendolfs.

Pirmo ceturksni komandas aizvadīja mazrezultatīvi, to ar 17:14 uzvarot «Grizzlies» basketbolistiem. Bertāns šajā mačā iesaistījās sākot ar otro ceturtdaļu, uzreiz izprovocējot noteikumu pārkāpumu aizsardzībā. Turpinājumā viņš izcīnīja vienu bumbu zem groza un reizi kļūdījās, ceturtdaļas vidū tiekot nomainīts (26:26).

Tikmēr «Spurs» turpinājumā nonāca iedzinējos ar sešiem punktiem, bet līdz puslaika beigām atspēlējās un, ejot pārtraukumā, rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 40:40. Trešajā ceturksnī mājinieku pārsvars divas reizes sasniedza astoņus punktus, bet Bertāns spēlē atgriezās mača ceturtā nogriežņa sākumā.

Viņš vispirms aizmeta garām pustālo, bet pēc tam nobloķēja Rendolfu. Līdz nomainīšanai ceturtdaļas vidū Bertāns aizmeta garām vēl pāris metienus, bet «Spurs» pēc latvieša laukuma atstāšanas pamanījās nonākt iedzinējos ar 70:83. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad komandas šķīra 15 punkti, Bertāns atgriezās laukumā, taču nespēja «Spurs» glābt no zaudējuma.

«Spurs» ar 39 uzvarām 51 spēlē ieņem otro vietu Rietumu konferencē, bet «Grizzlies» ar 32 panākumiem 54 mačos ir sestā.

Nākamo maču Sanantonio komanda aizvadīs trešdien, kad viesosies pie Filadelfijas «76ers», bet divas dienas vēlāk būs duelis Detroitā pret vietējo «Pistons» komandu. Savukārt svētdien plkst.22.30 sāksies Latvijai vēsturisks NBA mačs, kurā «Spurs» viesosies pie Kristapa Porziņģa Ņujorkas «Knicks», pirmo reizi planētas spēcīgākās līgas vēsturē laukumā tiekoties diviem latviešiem.

Porziņģis pirmdien guva 16 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas zem groziem, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» komanda NBA spēlē cieta bezierunu zaudējumu vienai no vājākajām Rietumu konferences komandām Losandželosas «Lakers».

Ņujorkas klubs zaudēja ar 107:121 (19:29, 26:32, 28:36, 34:24), piedzīvojot ceturto neveiksmi pēdējos piecos mačos, kamēr «Lakers» vīriem viesos šī bija pirmā uzvara pēc 12 zaudētām cīņām.

Ar 22 panākumiem 53 spēlēs «Knicks» komanda joprojām ir Austrumu konferences 11.pozīcijā.

Nākamo maču «Knicks» aizvadīs trešdien savā laukumā pret Losandželosas «Clippers», bet pēc tam sekos vēl divi mači savu skatītāju priekšā.