04.01.2017. 05:57

Dāvis Bertāns laukumā devās astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad „Spurs” pārsvars bija milzīgs un mača uzvarētājs jau skaidrs. Bertāns jau pirmajā uzbrukumā pieļāva kļūdu nostaigājot, bet nākamajā uzbrukumā izcēlās ar labu caurgājienu, pēc kura izkārtoja vieglu danku savam komandas biedram Deividam Lī.

Bertāns NBA spēlē punktus nebija guvis kopš decembra vidus, bet šo „klusuma sēriju” izdevās pārtraukt četras minūtes līdz beigām, realizējot brīvu tālmetienu. Spēle tobrīd ritēja visai atslābinātā režīmā, taču „Spurs” turpināja aktīvi spēlēt aizsardzībā. Sanantonio centrs Diveins Dedmons ar ļoti izteiksmīgu bloku palīdzēja Bertānam tikt galā ar pretinieku caurgājienu, bet nākamajā uzbrukumā līdzjutējiem lika uzgavilēt jau Bertāns pats. „Spurs” bija pazaudējusi bumbu un Normens Pauels devās viens pretim grozam, taču Bertāns, kurš uzbrukuma sākumā bija vairākus metrus aiz pretinieka, paspēja viņu panākt un ar teicami notrāpītu un spēcīgu bloku no aizmugures apturēja viņa danka mēģinājumu.

Kopumā Bertāns nospēlēja astoņas minūtes, kurās guva piecus punktus (2p. 1/1, 3p. 1/2), savāca divas atlēkušās bumbas un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli. Viņam arī divi bloķēti metieni un viena kļūda, kā arī +/- rādītājs mīnus četri. Šī bija Bertāna ceturtā spēle NBA ar diviem blokiem, kamēr vismaz piecus punktus viņam izdevies samest astoto reizi.

„Spurs” spēli aizvadīja savā labākajā sastāvā un neatstāja „Raptors” teju nekādu izredžu, ātri izvirzoties cienījamā vadībā. Lielisku pirmo puslaiku aizvadīja Tonijs Pārkers, kurš pats rezultatīvi uzbruka un ar septiņām rezultatīvām piespēlēm izkārtoja vairākus grozus Lamarkusam Oldridžam un Kavai Lenardam. Abi regulāri pārspēja „Raptors” aizsardzību arī paši, un puslaika pārtraukumā „Spurs” devās ar pārsvaru 60:41.

Trešajā ceturtdaļā „Spurs” turpināja iesākto un iekrāja arī 30 punktu vadību. Toronto sastāvā savu darbiņu paveica Demārs Derouzans, gūstot 26 punktus, taču viņam rezultatīvu palīgu pietrūka. Pagalam neveiksmīga spēle Toronto saspēles vadītājam Kailam Laurijam, kurš aizmeta garām visus septiņus tālmetienus un palika ar sešiem punktiem, kamēr lietuviešu centram Jonam Valančūnam tikai divi punkti.

Jāpiemin gan, ka Toronto šī bija sestā un pēdējā spēle garā izbraukuma sērijā Rietumu konferencē, kas noteikti atstāja iespaidu uz tās pretestības spējām. Savukārt "Spurs" sasniegusi bilanci 28-7, atguvusies pēc zaudējuma papildlaikā Atlantā un nākamo spēli aizvadīs parīt pret "Nuggets".

(29:18, 31:23, 28:17, 22:24)Spurs: Lenards 25 (3p. 5/7), Oldridžs 23, Pārkers 15 (8 rez.p.), Lī 8, Milzs 6, Grīns 6, Simonss 6, Gazols 5, Bertāns 5, Džinobili 4, Dedmons 3, Marejs 2, Andersons 2.Raptors: Derouzans 26, Ross 17, Džozefs 11, Kerols 10, Laurijs 6, Peltls 4, Valančūns 2, Saikems 2, Pauels 2.

IMPASABLE Bertans dice "no way". La defensa de #GoSpursGo está intratable. #NBAenDEPORTV pic.twitter.com/h1yzxwcqM6