09.11.2017. 23:29

Spēli labāk sāka “sarkanie”. Endrū Goudloks pirmajās minūtēs izcēlās ar trijiem trīspunktu gājieniem, tai skaitā realizēja divus tālmetienus, divreiz uzbrukumā izcēlās Vladimirs Micovs – 8:2 un 16:14. Mājinieki noturējās priekšā līdz devītajai minūtei (20:16), taču izcili neveiksmīgi aizvadīja pirmās ceturtdaļas beigas – 20:25. Edgars Ulanovs bija galvenais iniciators “Žalgira” izrāvienam – viņš apgādāja partnerus ar piespēlēm, bet izskaņā iemeta piecus punktus pēc kārtas.

No devītās līdz 20. minūtei “Žalgirim” iekšā lidoja gandrīz viss – šajā laikā Milāna zaudēja sāncenšiem ar 11:34. Pārklājās trīs apstākļi – 1) “sarkanie” nevarēja trāpīt uzbrukumā, 2) Kauņas basketbolisti spēlēja ļoti disciplinēti un 3) meta ar izcilu precizitāti. “Žalgiris” puslaikā sasniedza 60% precizitāti gan divpunktu (12/20), gan trīspunktu metienos (6/10), turklāt realizēja 8 no 8 brīvmetieniem. Starpība nepārsteidza – 31:50.

Milānai par nelaimi, trešā ceturtdaļa bija gandrīz otrās kopija. Viesi turpināja atbildēt uz katru precīzo mājinieku metienu, bet pusstundas pēdejās četrarpus minūtēs “Olimpia” atkal neguva ne punkta. “Žalgiris” sarīkoja kārtējo 0:7 izrāvienu, pēc nospēlētas pusstundas panākot graujošu pārsvaru – 41:70. Ļaunākais, ka pēc Goudloka un Micova starta benefices metienu garšu nesajuta neviens milāniešu spēlētājs. “Žalgirim” tieši pretēji – līdz 34. minūtei viesi realizēja 12 no 17 tālmetieniem jeb 70,6% mēģinājumu!

Dairim Bertānam trāpījās iziet laukumā Ulanova performances laikā. Aizsargs 22:21 minūtē guva piecus punktus (2p 1/1, 3p 1/6), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 1.

Olimpia Milano – Žalgiris Kaunas 62:94 (20:25, 11:25, 10:20, 21:24)Milāna: Goudloks 13, Teodors 11, Micovs 7, Kalnietis 7, Tarčevskis 6 (10ab), Bertāns 5, Abass 5, Džefersons 4, Paskolo 2, Mbaje 2, Gudaitis; Kuzins.Kauņa: Jankūns 13, Deiviss 12, Pangoss 12, Tupane 11 (5ab), Milaknis 11, Ulanovs 10, Vaits 7, Vaļinsks 7, Masjulis 4, Mičičs 3, Bosts 2, Kavaļausks 2 (5ab).Tiesneši: Juan Carlos Garcia Gonzalez (Spānija), Piotr Pastusiak (Polija), Clemens Fritz (Vācija).

Katalāņu klubs “FC Barcelona” bez Rodiona Kuruca zaudēja Stambulas “Anadolu Efes” ar 85:89. Bijušajam Valensijas stūrmanim Veļimiram Perasovičam atradās divi trumpji – 1) lielisku spēli aizvadīja serbu garais spēlētājs Vladimirs Štimacs, 2) trāpīga roka perimetrā bija Rikijam Ledo un Erikam Makkolumam. Katrs no minētajiem vīriem līdz 35. minūtei iemeta tikpat tālmetienu kā pretinieki kopā. Mājinieki galotnē atguvās, taču bija jau par vēlu.

A lot of #Zalgiris fans in #Milan are witnessing 70:41 #Kaunas team lead vs @OlimpiaMI1936 after three quarters! #ManoKomanda #MyTeam @EuroLeague #GameON #AXMZAL pic.twitter.com/601v371u4d