14.06.2014. 23:13
Serbijas basketbola līgas finālsērija sestdien, 14. jūnijā, sākās ar skandālu. Belgradas "Partizan" basketbolisti ceturtās ceturtdaļas sākumā iesaistījās masveida kautiņā ar "Crvena Zvezda" spēlētājiem un cīņa tika pārtraukta. Pagaidām nav zināms, kad komandas pabeigs pirmo spēli.

Regulārajā sezonā komandas uzvaras dalīja uz pusēm, taču Duško Vujoševiča vīri nodrošināja labāku gūto un zaudēto punktu attiecību (1-1, +1). Mājas spēlē “Partizan” zaudēja viesiem ar rezultātu 72:75, savukārt izbraukumā pārspēja sāncenšus ar 82:78.

Vienā ziņā “Crvena Zvezda” izrādījās pārāka. “Partizan” izstājās Serbijas kausa ceturtdaļfinālā (neveiksme pret FMP), savukārt konkurenti svinēja uzvaras visās spēlēs un nopelnīja Radivojes Korāča vārdā nosaukto trofeju.

Pirmajā finālspēlē kaislības tradicionāli sita augstu vilni. Mierīgi negāja ne tribīnēs, ne laukumā, neizpaliekot strīdīgiem tiesnešu lēmumiem. Spēle vairākkārt tika pārtraukta, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā izvērtās vispārējā spēlētāju kautiņā. Brīdī, kad rezultāts bija 64:69 “Crvena Zvezda” labā, cīņa tika apturēta.

Dāvis Bertāns pirms minētās epizodes saņēma piekto piezīmi, bet spēles gaitā punktus neguva. Pirms kautiņa uzbrucējs laukumā pavadīja 20:09 minūtes, izdarīja divus metienus no spēles (2p 0/1, 3p 0/1), izprovocēja vienu pārkāpumu un četras reizes kļūdījās.

Jāpiebilst, ka “Partizan” basketbolisti nacionālajā čempionātā ir uzvarējuši 12 gadus pēc kārtas, tai skaitā 2012. un 2013. gadā izcīnot Serbijas titulus ar latviešu uzbrucēja palīdzību.