12.01.2017. 20:51

Andrea Trinkjēri pret savu bijušo klubu sagatavoja efektīvu aizsardzības plānu, neļaujot pretiniekiem tikt pie brīviem metieniem. Viesi diezgan sekmīgi iegrožoja baltkrievu centra spēlētāju Artjomu Parahovski un neļāva rīcības brīvību Kazaņas uzbrukuma līderim Kītam Lengfordam. Pirmajā ceturtdaļā ciemiņi ieguva septiņu punktu pārsvaru (13:20), savukārt puslaika atpūtā devās ar plus seši – 30:36.

Otrā puslaika sākumā “Brose” sešas minūtes nosargāja savu grozu neieņemtu. Vācijas čempionu uzbrukums šajā laikā balstījās uz Jāni Strēlnieku. Aizsargs iemeta divus divpunktniekus un apgādāja Dariusu Milleru ar rezultatīvu piespēli, dubultojot Bambergas pārsvaru – 30:42.

Pārējiem spēlētājiem nekrita un Kazaņa noorganizēja 8:0 prettriecienu. Pusotras minūtes laikā “Brose” zaudēja divas trešdaļas pārsvara – 38:42. Pagāja vēl divas minūtes un Lengforda tālmetiens izlīdzināja rezultātu – 44:44. Pusstundas izskaņā Luka Štaigers iemeta tālmetienu, savukārt Lengfords paspēja atbildēt ar diviem punktiem – 46:47.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā rezultāts trīs reizes bija neizšķirts (48:48, 51:51, 53:53). Brīdi vēlāk mājinieki izmantoja Nikolā Melli kļūdu un Lengfords izvirzīja UNICS vadībā – 55:53. Amerikānis turpināja bombardēt, panākot arī plus seši, taču Strēlnieka otrais tālmetiens samazināja starpību uz pusi – 59:56. Bambergas pēdējā pilnajā uzbrukumā talseniekam bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču šoreiz tālmetiens cauri tīkliņam neizkrita – 61:58.

Jānis Strēlnieks 26:46 minūtēs guva 13 punktus (2p 2/3, 3p 2/6, 1p 3/4), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, pārķēra divas bumbas, izprovocēja piecas piezīmes un nopelnīja labāko lietderības koeficientu 27.

Lengfords spēli pabeidza ar 27 punktiem, tai skaitā iemeta 7 no 17 divpunktu un trīs no septiņiem trīspunktu metieniem. Amerikāņa rēķinā arī 10 atlēkušās bumbas, piecas piespēles, astoņas izprovocētas piezīmes un lietderības koeficients 29.

Stambulā viesojās Dairim Bertānam labi pazīstama komanda – latvietis trīs gadus pārstāvēja “Baskonia” konkurenti “Bilbao Basket”. Ceturtdien aizsargs nodemonstrēja izcilu precizitāti u nospēlēja vēl labāk nekā Basku zemes derbijos.

Bertāna uguņošana sākās devītajā minūtē, kad mājinieki atradās iedzinēju lomā ar 9:17. Divpunktnieks un tālmetiens ar sodu – latvietis īsā brīdī guva sešus punktus. “Darussafaka” samazināja starpību uz pusi – 17:21, līdzīgos mīnusos pabeidzot arī pirmo ceturtdaļu – 20:24.

Nākamajā desmitminūtē Bertāns izlīdzināja rezultātu (24:24) un izvirzīja mājiniekus vadībā (29:27), pārējās epizodēs apgādājot partnerus ar vairākām rezultatīvām piespēlēm. Puslaikā 47:46 Deivida Blata trenētās komandas labā.

Trešajā ceturtdaļā Bertāns kopā ar Vanameikeru deva lielāko pienesumu, sekmējot “Darussafaka” pārsvara pieaugumu līdz plus astoņi – 77:68. Latvijas valstsvienības līderis šajā laikā guva 10 punktus, labojot karjeras līdzšinējo rekordu Eirolīgā (15 punkti). Līdz pusstundas beigām aizsargs realizēja 8 no 9 metieniem no spēles!

Izšķirošajās desmit minūtēs “Darussafaka” turpināja kontrolēt spēli, savukārt Bertāns no jauna bija mājinieku uzbrukuma priekšgalā. Viņš izprovocēja vairākas piezīmes, iemeta četrus no četrus brīvmetieniem un pievienoja punktus gan perimetra iekšienē, gan ārpus tā.

Dairis Bertāns 24:41 minūtē sameta 29 punktus (2p 7/8, 3p 3/4, 1p 6/6), izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja sešas piezīmes un nopelnīja labāko lietderības koeficientu 33.

Vanameikers pievienoja 21 punktu, visu guvumu savācot pirmajās trīs ceturtdaļās. Ciemiņu rindās ar 19 punktiem izcēlās Adams Hanga, bet Čeisam Badingeram 12 punkti, četras bumbas un četras piespēles.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa