09.02.2017. 07:39
Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva deviņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» komanda viesos ar 111:103 (29:23, 29:28, 24:24, 29:28) pārspēja pēdējā laikā ne pārāk sekmīgi spēlējošo Filadelfijas «76ers».

Bertāns šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktnieku, divus no četriem tālmetieniem un vienu no diviem «sodiņiem».

Tāpat latvieša rēķinā viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda un viena piezīme.

«Spurs» sastāvā rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Kavai Lenards, kamēr 18 punktus pievienoja franču saspēles vadītājs Tonijs Pārkers.

Savukārt Filadelfijas klubā ar 20 punktiem atzīmējās Džahlils Okafors un Dario Saričs.

«Spurs» komanda jau ar pašu spēles sākumu izvirzījās vadībā, kamēr «76ers» bija jāsamierinās ar iedzinēju lomu. Bertāns pirmo reizi šajā cīņā laukumā nāca, kad līdz pirmās ceturtdaļas beigām bija atlikušas trīsarpus minūtes, jau neilgi pēc tam ar rezultatīvu piespēli palīdzot Petijam Milsam gūt divus punktus, bet līdz ar šī perioda beigu signālu viņš trāpīja tālmetienu un panāca 29:23.

Pēcāk otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Bertāns laukumu atstāja, kamēr «Spurs» turpināja kontrolēt šīs spēles gaitu, bet pirmo puslaiku šī komanda noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (58:51).

Bertāns laukumā atgriezās trešā ceturkšņa noslēdzošajās minūtēs. Lai gan viņš vispirms neiemeta divus tālmetienus pēc kārtas, latvietis turpinājumā izcēlās ar vienu iemestu «sodiņu» un trāpītu trīspunktnieku. Tiesa, Sanantonio komandas basketbolistiem nekādi neizdevās nostiprināt savu vadību vairāk par desmit punktiem.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā Bertāns guva divus punktus pēc caurgājiena, bet pēcāk viņš laukumu atkal atstāja un vairs neatgriezās. Lai gan viesu vadība šajā spēlē nebija salīdzinoši liela, ņemot vērā, ka Sanantonio klubs priekšgalā atradās visu cīņu, panākumu noslēdzošajās minūtēs izdevās nosargāt.

«Spurs» ar 40 uzvarām 52 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē, bet «76ers» ar 18 panākumiem 52 mačos ir 14.pozīcijā Austrumu konferencē.

Filadelfijas komanda pašlaik piedzīvojusi piecus zaudējumus pēc kārtas.

Nākamo maču «Spurs» aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Detroitas «Pistons». Savukārt svētdien plkst.22.30 sāksies Latvijai vēsturisks NBA mačs, kurā Sanantonio klubs viesosies pie Kristapa Porziņģa Ņujorkas «Knicks», pirmo reizi planētas spēcīgākās līgas vēsturē laukumā tiekoties diviem latviešiem.