27.10.2015. 22:57
Dairis Bertāns otrdien, 27. oktobrī, guva 17 punktus Eirokausa spēlē, nodrošinot "Bilbao Basket" uzvaru izbraukumā Vācijā.

Oldenburgas klubs otro spēli pēc kārtas cieta no latviešu aizsargiem. Svētdien, 25. oktobrī, “EWE Baskets” viesos zaudēja Jāņa Strēlnieka pārstāvētajiem Vācijas čempioniem “Brose Baskets” (76:89), savukārt otrdien mājās piedzīvoja sagrāvi Eirokausa spēlē.

Basku zemes klubs pārsvaru audzēja pakāpeniski. Nospiedoša pārākuma nebija nevienā no ceturtdaļām, taču vairākos rādītājos komandu sniegums atšķīrās dramatiski. “Bilbao” spēlētāji iemeta 16 no 31 tālmetiena, kamēr mājinieki realizēja 6 no 22 mēģinājumiem.

Par vēl vienu Oldenburgas sakāves iemeslu kļuva Bilbao ciešā aizsardzība. Viesi izprovocēja divreiz vairāk kļūdu (20-10) un pārķēra par 10 bumbām vairāk (4-14), tādējādi tiekot arī pie daudziem viegliem punktiem. Uzvara neradīja šaubas – 60:94 (16:27, 13:18, 19:26, 12:23).

Dairis Bertāns 23:15 minūtēs kļuva par rezultatīvāko vīru laukumā. Aizsargs guva 17 punktus (2p 1/2, 3p 4/7, 1p 3/3), savāca vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 23 un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu 18.

“Bilbao” bilance A grupā pēc trīs kārtām ir 2-1, savukārt “EWE Baskets” ar 0-3 atrodas pēdējā vietā.