19.12.2017. 06:39
Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva astoņus punktus un izpelnījās tehnisko piezīmi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» savā laukumā ar 109:91 (31:17, 26:32, 28:21, 24:21) uzvarēja Losandželosas «Clippers».

«Spurs» komandai savā laukumā šī bija jau desmitā uzvara pēc kārtas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes, kuru laikā iemeta divus no pieciem tālmetieniem un divus no trim «sodiņiem». Tāpat latvieša rēķinā trīs atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, viens bloķēts metiens un viena piezīme, kas bija tehniskā, jo to viņš saņēma pēc asas diskusijas ar pretinieku.

Mājinieku sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, bet 16 punktus pievienoja pieredzējušais franču saspēles vadītājs Tonijs Pārkers.

Tikmēr «Clippers» rindās pa 13 punktiem guva Džamils Vilsons un Deandrē Džordans, kuram arī 14 atlēkušās bumbas.

Lai arī mača rezultātu ar gūtiem diviem punktiem atklāja «Clippers» basketbolists Džamils Vilsons, jau no spēles sākuma iniciatīva bija «Spurs» vienības pusē - astotajā minūtē Rūdijs Gejs ar precīziem soda metieniem panāca jau desmit punktu vadību (17:7). Pēcāk Sanantonio vienība savu pārsvaru pakāpeniski palielināja un turējās drošā atstatumā.

Bertāns pirmo reizi laukumā devās otrās ceturtdaļas trešajā minūtē, tomēr nedaudz vairāk nekā trijās minūtēs ne ar ko ievērības cienīgu neizcēlās. «Spurs» pirmo puslaiku tikmēr noslēdza ar astoņu punktu vadību - 57:49.

Uz otro puslaiku «Clippers» gan iznāca manāmi noskaņojusies, ātri vien samazinot starpību vairs tikai līdz viena precīza metiena tiesai (65:67). Tobrīd laukumā bija arī Bertāns, bet pēc rezultāta starpības samazināšanas viesi no Losandželosas tieši pret latvieti pārkāpa noteikumus, kamēr viņš izpildīja trīspunktnieku. Ar precīziem diviem no trim soda metieniem Bertāns iesāka «Spurs» komandas 16:1 izrāvienu, kura laikā viņš iemeta arī vienu trīspunktnieku.

Trešās ceturtdaļas beigās Bertāns iesaistījās diskusijās ar «Clippers» basketbolistu Montrezlu Harelu, abiem nopelnot pa tehniskajai piezīmei, bet pēc sekojošiem spāņu veterāna Po Gasola «sodiņiem» mājinieki bija ieguvuši jau 17 punktu vadību (85:68).

Noslēdzošo ceturtdaļu Bertāns gan iesāka uz rezervistu soliņa, kamēr «Spurs» basketbolisti pēc lielā pārsvara iegūšanas sāka pieļaut kļūdas, kas «Clippers» basketbolistiem ļāva pietuvoties, bet ne uz ilgu laiku.

Bertāns laukumā atgriezās četrarpus minūtes līdz beigām, kad «Spurs» atradās drošā vadībā ar 100:84. Lai arī brīdi vēlāk mājinieki panāca 18 punktu vadību, divas minūtes vēlāk tablo vēstīja vairs tikai 102:91, tomēr Sanantonio komanda saņēmās, turklāt pēc latvieša otrā trīspunktieka spēlē nepilnas divas minūtes līdz beigām «Clippers» bija spiesta ņemt minūtes pārtraukumu, jo rezultāts bija kļuvis 107:91.

Noslēgumā «Spurs» uzvaru nosargāja, tiekot pie droša panākuma.

«Spurs» ar 21 uzvaru 31 mačā Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem trešo vietu, kamēr «Clippers», kas tagad piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, ar 11 panākumiem 29 spēlēs ir šīs konferences desmitajā pozīcijā.

Nākamo maču «Spurs» aizvadīs trešdien, kad izbraukumā tiksies ar Portlendas «Trail Blazers».

Jau vēstīts, ka pirmdien bezcerīgu zaudējumu piedzīvoja Ņujorkas «Knicks», kas, spēlējot bez latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa, izbraukumā ar 91:109 (23:29, 19:31, 22:28, 27:21) piekāpās Šarlotes «Hornets».

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa