08.01.2015. 20:49
Dāvis Bertāns ceturtdien, 8. janvārī, netrāpīja pirmos deviņus metienus, taču spēja iejusties spēlē un guva deviņus punktus Vitorijas "Baskonia" izbraukuma zaudējumā pret Maskavas CSKA basketbolistiem – 90:99. Uzbrucējs pirmajā puslaikā netrāpīja nevienu no astoņiem metieniem, taču turpinājumā palīdzēja viesiem samazināt starpību no 20 līdz četriem punktiem.

CSKA spēlētāji izrādījās gatavi “Baskonia” ātrajai spēlei, ātri un dinamiski uzbrūkot paši. Vairāki tālmetieni un ātrie uzbrukumi, Kauna punkti ar sodu – mājinieki atradās vadībā no pirmajām minūtēm. Ļoti aktīvs uzbrukumā bija Dāvis Bertāns. Pirmajā iznācienā viņš piecas reizes uzbruka grozam, tai skaitā izmeta trīs tālmetienus, taču nespēja trāpīt.

Vitorijas basketbolisti sparīgi cīnījās groza apakšā, izcīnot daudz bumbu uzbrukumā. Viņiem neizdevās izmantot otrās iespējas metienus, kamēr CSKA savas iespējas garām nepalaida. Iesaistoties atlētiskajam Vīmsam, CSKA devās atrāvienā. Īsi pirms puslaika beigām “armijnieku” pārsvars sasniedza 20 punktus – 51:31. Bertāns galotnē izcīnīja bumbu uzbrukumā, taču netrāpīja astoto metienu pēc kārtas. Džeimss un Kosērs spēja piecus punktus atspēlēt, taču pēdējo grozu puslaikā guva Nando De Kolo – 53:36.

Trešās ceturtdaļas sākumā Bertāns netrāpīja sesto tālmetienu, taču, pateicoties neatlaidībai, turpinājumā pārvarēja neveiksmu joslu. Pretinieku spēka uzbrucēja Andreja Voronceviča pārkāpums ļāva Dāvim iemest abus soda metienus, savukārt brīdi vēlāk spēlētājs ietrieca bumbu grozā no augšas. Tillī un Džeimsa aktivitāte sekmēja “Baskonia” pakaļdzīšanos, bet ceturtdaļas vidū Bertāns beidzot trāpīja no pustālās distances – 63:53. Viesu atspēlēšanos ar diviem tālmetieniem piebremzēja Teodosičs, taču “Baskonia” turpināja agresīvi uzbrukt – 71:62.

Izšķirošajā ceturtdaļā pirmos punktus guva CSKA amerikāņu centrs Kails Hainss. Bertāns atbildēja, astotajā mēģinājumā realizējot pirmo tālmetienu – 73:65. Latvietim pievienojās Dariuss Adamss, samazinot maskaviešu pārsvaru līdz pieciem punktiem – 73:68. Voroncevičs revanšējās Bertānam, iemetot tālmetienu. Teodosičs nogādāja Kaunam elegantu piespēli groza apakšā, taču “Baskonia” nepadevās. Trešais Adamsa tālmetiens pietuvināja viesus vēl vairāk – 81:77. CSKA atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas – 86:77. Bertānam neklājās viegli, jo aizsardzībā viņš sedza atlētisko un kustīgo Vīmsu. Amerikānis kopā ar Teodosiču turpināja vilkt maskaviešus uz priekšu, nodrošinot CSKA divpadsmito panākumu pēc kārtas.

Dāvis Bertāns 28:58 minūtēs guva deviņus punktus (2p 2/7, 3p 1/9, 1p 2/2), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -3.