28.10.2015. 10:20
Latviešu uzbrucējs Dairis Bertāns otrdien guva 17 punktus ULEB Eiropas kausa spēlē, palīdzot Spānijas vienībai Bilbao Dominion izbraukumā ar 90:64 (27:16, 18:13, 26:19, 23:12) droši pieveikt Vācijas vienību Oldenburgas EWE Baskets.

Bertāns ir kļuvis par komandas rezultatīvāko spēlētāju visās trijās līdz šim aizvadītajās ULEB Eiropas kausa spēlēs, vidēji izceļoties ar 18 punktiem.

Šajā mačā Bertāns nospēlēja 23 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem izpildītajiem divpunktu metieniem, četrus no septiņiem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Tāpat viņa kontā divas rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi, kas deva 18 efektivitātes punktus.

Bertāns kļuva par savas komandas rezultatīvāko un otro vērtīgāko spēlētāju. Laikā, kad viņš atradās laukumā, Dominion iemeta par 23 punktiem vairāk, nekā ielaida.

A apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik Dominion ar divām uzvarām trijos mačos ieņem otro vietu, bet bez zaudējumiem cīnās vienīgi Francijas komanda Nanterre.

Tāpat šajā grupā piekto vietu ar vienu panākumu divos mačos ieņem latvieša Ronalda Zaķa pārstāvētā komanda Ļubļanas Union Olimpija, kas trešās kārtas duelī trešdien uzņems Telekom Baskets.

Drošu uzvaru izcīnīja arī Anžeja Pasečņika pārstāvētā Spānijas augstākās līgas komanda Grankanārijas Herbalife, kas savā laukumā ar 103:76 (31:13, 19:22, 27:17, 26:24) pieveica Itālijas vienību Brindisi Enel.

Jau ļoti ātri Herbalife komanda ieguva aptuveni 20 punktu pārsvaru, kas attālāko rezervistu Pasečņiku ļāva laukumā sūtīt otrās ceturtdaļas vidū. Sev atvēlēto laiku gan viņš neaizvadīja pārāk veiksmīgi un Herbalife pārsvars saruka, tāpēc otro reizi latvietis laukumā izgāja vien dueļa beigās, kad spāņiem atkal bija ļoti droša vadība.

Kopā šajā mačā Pasečņiks nospēlēja septiņas minūtes un 34 sekundes, kas bija mazākais laiks vienībā. Šajā laikā viņš guva četrus punktus, trāpot divus no trim izpildītajiem divpunktu metieniem. Spēlētājs dueli noslēdza ar trim efektivitātes koeficienta punktiem. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem bija soms Sasu Salins.

Šī Herbalife komandai bija trešā uzvara trijās B apakšgrupas spēlēs, kas ļauj atrasties drošā līderpozīcijā. Tāpat šajā grupā sacenšas arī Ojāra Siliņa un Artūra Strautiņa pārstāvētā Itālijas vicečempione Redžio di Emīlijas Grissin Bon, kas ar vienu uzvaru divos mačos pašlaik atrodama ceturtajā vietā. Grissin Bon nākamajā spēlē trešdien uzņems Vācijas klubu Ludvigsburgas MHP Riesen.