19.11.2013. 20:53
Otrdien, 19. novembrī, Eiropas kausa izcīņas spēles notiek Zagrebā, Podgoricā, Šalonā, Valensijā un Monsā. Daira Bertāna pārstāvētā "Bilbao Basket" komanda otro apli sāka ar izbraukumu Horvātijā, kur atzina "Cedevita Zagreb" pārākumu ar rezultātu 79:89.

Pirmajā aplī Basku zemes klubs savā laukumā pieveica Horvātijas trešo spēcīgāko komandu ar piecu punktu pārsvaru – 82:77. Tāds iznākums nozīmēja, ka atbildes cīņā svarīga būs gūto un zaudēto punktu attiecība, jo pēc pirmā apļa komandas šķīra tikai vienas uzvaras tiesa. Viesi zaudēja otro puslaiku ar astoņu punktu starpību, palaižot “Cedevita” basketbolistus priekšā gan savstarpējās spēlēs (1-1, -5), gan kopvērtējumā.

Dairis Bertāns galotnē sameta piecus punktus un īsi pirms cīņas beigām atstāja laukumu ar piecām piezīmēm. Basketbolists 26:49 minūtēs guva 16 punktus (2p 4/7, 3p 1/3, 1p 5/6), izcīnīja divas bumbas zem groziem, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, izprovocēja četras piezīmes, ieguva +/- rādītājuu 1 un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu 13.

Latviešu aizsargs pirmajā aplī kļuva par rezultatīvāko Bilbao spēlētāju, četrās spēlēs vidēji gūstot 12,8 punktus, izdarot 1,3 rezultatīvas piespēlēs un izprovocējot 2,8 piezīmes.