05.01.2014. 15:17
Svētdien, 5. janvārī, ACB līgā notiek četrpadsmitās kārtas spēles. Dairis Bertāns guva sešpadsmit no Bilbao pirmajiem 52 punktiem, tomēr komanda galotnē piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret turnīra vicelīderiem, "Valencia" basketbolistiem.

Rafas Puijo vīri iepriekšējās astoņās spēlēs izcīnīja sešas uzvaras, piesakoties cīņai par dalību Karaļa kausa izcīņā. Veļimira Perasoviča trenētie valensieši pirms ierašanās Bilbao uzvarēja piecās izbraukuma cīņās pēc kārtas, savlaicīgi nodrošinot piedalīšanos prestižajā turnīrā.

Pirmajā puslaikā vadībā pabija abas komandas. Bilbao rindās visaktīvāk uzbruka Dairis Bertāns, turklāt darīja to ar augstu precizitāti. Līdz otrās ceturtdaļas vidum latviešu aizsargs guva 11 no 31 mājinieku punkta, bet divdesmitminūti savā labā tomēr noslēdza Valensija – 47:48.

Trešās ceturtdaļas vidū viesiem bija desmit punktu pārsvars – 49:59. Bilbao saņēmās, Bertāns guva divus punktus ar sodu un nākamajās septiņās minūtēs mājinieki veica 25:8 izrāvienu, iegūstot septiņu punktu pārsvaru – 74:67.Valensija divas reizes panāca neizšķirtu, trīs minūtes pirms finālsvilpes atkal nodrošinot līdzsvaru – 78:78.

Pēdējie septiņi punkti spēlē tika gūti ar soda metieniem. Vispirms Gabriels izvirzīja vadībā Bilbao – 80:78, taču Bertāns un Lopesa zaudētās bumbas uzdāvināja atbildes uzbrukumu iespējas pārtraukumiem. Valensieši izmantoja trīs noteikumu pārkāpumus, iemetot piecus no sešiem brīvmetieniem un tādējādi izraujot uzvaru.

Dairis Bertāns 24:44 minūtēs sameta 16 punktus (2p 4/5, 3p 2/2, 1p 2/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja dalītu trešo labāko lietderības koeficientu 14.

Madrides apgabala klubs izstājās no cīņas par Karaļa kausu, savā laukumā izlaižot pārsvaru pret ciemiņiem no Kanāriju salām – 78:83 (19:12, 15:24, 25:20, 19:27). Mareks Mejeris 10:04 minūtēs guva divus punktus (3p 0/4, 1p 2/2), izcīnīja vienu bumbu uzbrukumā, saņēma trīs personiskās piezīmes un izprovocēja vienu pārkāpumu.