13.04.2017. 08:12
Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ar teicamu sniegumu mača beigās gandrīz spēja nodrošināt Sanantonio «Spurs» komandai uzvaru, taču tā savā šīs sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta noslēdzošajā mačā cieta zaudējumu.

«Spurs» izbraukumā ar 97:101 (23:32, 23:21, 26:29, 25:19) piekāpās Jūtas «Jazz», regulāro sezonu noslēdzot ar trim zaudējumiem pēc kārtas.

Bertāns laukumā devās līdz ar ceturtās ceturtdaļas sākumu, taču nospēlēja visu tās laiku, laukumā kopumā pavadot 12 minūtes. Lai arī sākotnēji latvietis bija diezgan nemanāms, pamatlaika beigās viņš ar precīziem trīspunktniekiem guva septiņus punktus un manāmi uzlaboja «Spurs» izredzes izcīnīt uzvaru.

Latvijas basketbolists šajā mačā iemeta divus no pieciem trīspunktniekiem un vienīgo soda metienu, turklāt viņš izcēlās arī ar vienu atlēkušo bumbu, vienu pārtvertu piespēli, vienu kļūdu un vienu piezīmi.

Kamēr Bertāns bija laukumā, «Spurs» guva par sešiem punktiem vairāk, kas bija otrais labākais rādītājs komandā.

Rezultatīvākais «Spurs» rindās ar 18 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kamēr 14 punktus pievienoja Kavai Lenards un Tonijs Pārkers. Savukārt pieredzējušais spāņu basketbolists Po Gasols guva 13 punktus un tādējādi pārsniedza 20 000 gūto punktu robežu savā NBA karjerā.

Savukārt «Jazz» labā 14 punktus iemeta Gordons Heivords, bet pa 13 punktiem guva Džordžs Hils, Šelvins Maks un Rūdijs Gobērs, kuram arī deviņas bumbas zem groziem.

Trešdienas mačā «Jazz» jau pašā spēles sākumā panāca 5:0, bet «Spurs» spēja atbildēt ar sešiem punktiem pēc kārtas un uz brīdi pārņemt vadību. Turpinājums gan nesekoja, jo mājinieki pēc tam no jauna izvirzījās vadībā, turklāt otrās ceturtdaļas laikā izdevās panākt arī 13 punktu pārsvaru (46:33).

Sanantonio vienībai bija grūtības mainīt šīs cīņas ritējumu, jo arī trešajā ceturksnī «Jazz» spēja panākt arī 16 punktu atstatumu (74:58). Tiesa, pēc tam viesi pakāpeniski rezultāta starpību samazināja.

Līdz ar ceturtās ceturtdaļas sākumu «Spurs» rindās laukumā devās arī Bertans, tomēr sākumā viņš laukumā bija diezgan nemanāms, bet sešas minūtes līdz pamatlaika beigām viesu basketbolists Kails Andersons ar precīzu tālmetienu samazināja starpību vairs tikai līdz četriem punktiem (84:88).

Bertāns turpināja būt laukumā un turpinājās arī «Spurs» ieskrējiens, jo tai ne tikai izdevās panākt neizšķirtu 88:88, bet pēc tam arī izvirzīties vadībā ar 90:89. Pēc tam gan mājinieki ieguva četru punktu pārsvaru, bet divarpus minūtes līdz beigām tieši latvietis ar precīzu tālmetienu un pēc tam arī ar realizētu «sodiņu» panāca neizšķirtu 94:94.

«Jazz» gan atguva vadību, bet pēc tam Bertāns vēlreiz iemeta trīspunktnieku un jau izvirzīja viesus vadībā ar 97:96. Aleks Burkss, gan atbildēja ar to pašu, kas mājiniekiem vēlreiz ļāva nokļūt priekšā. Redzot, ka Latvijas basketbolistam atraisījušās rokas un viņš grozam uzbrūk precīzi, arī nākamajā uzbrukumā bumba tika līdz viņam, taču vēl viens trīspunktnieks nebija precīzs. Jūtas komanda bija panākusi 100:97, bet astoņas sekundes pirms beigām latvietis neiemeta vēl vienu tālmetienu, kas arī kliedēja viesu izredzes uz uzvaru, jo pēc tam «Jazz» iemeta vienu no diviem «sodiņiem».

Grega Popoviča trenētā «Spurs» komanda ar 61 panākumu 82 spēlēs regulāro sezonu noslēdza Rietumu konferences otrajā vietā un šajā pozīcijā bija arī visas līgas kopvērtējumā.

Sanantonio vienība atpalika tikai no Goldensteitas «Warriors».

Tikmēr «Jazz» ar 51 uzvaru Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem ceturto vietu.

«Spurs» izslēgšanas turnīru sāks sestdien, kad savā laukumā dos startu Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijai pret Memfisas «Grizzlies». Tā ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Ņujorkas «Knics» komanda, spēlējot bez latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa, trešdien noslēdzošajā šīs sezonas mačā savā laukumā ar 114:113 (25:22, 31:37, 22:28, 36:26) pārspēja Filadelfijas «76ers».

Līdz ar to «Knicks» pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, bet sezonu noslēdza ar 82 spēlēs izcīnītu 31 uzvaru, kas Austrumu konferencē deva 12.vietu.