14.04.2017. 21:14

Šosezon "Darussafaka" bija jau vienreiz uzvarējusi "Pinar Karsiyaka" komandu (87:74) un ir liela iespēja, ka tieši šīs komandas savā starpā tiksies Turcijas Superlīgas ceturtdaļfinālā.

Šīsdienas spēli nedaudz veiksmīgāk uzsāka viesi no Stambulas, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā mājinieki ar 10:0 izrāvienu sev nokārtoja septiņu punktu pārsvaru - 25:18. Mājinieku veiktais izrāviens apstājās tikai pie 20:0(!), kad Bertāna komandai jau bija ļoti ātri iekrājies 17 punktu deficīts uz tablo - 18:35. Līdz puslaika beigām "Darussafaka", kurai drīzumā gaidāmas Eirolīgas ceturtdaļfināla spēles, samazināja deficītu līdz 13 punktiem - 29:42.

Gandrīz visu otrā puslaika gaitu mājinieki atradās ļoti komfortablā vadībā, nekam neliecinot, ka "Darussafaka" var spēt atspēlēties, tomēr pašās spēles beigās, ar lielisku 15:2 izrāvienu, viņiem tas izdevās - izrauta uzvara ar 95:90, kā arī saglabāta trešā vieta turnīra tabulā.

"Pinar Karsiyaka" nelīdzēja arī Maikla Grīna 33 gūtie punkti. Viesiem 28 punkti Bredam Vanameikaram.

Dairis Bertāns diemžēl spēlei nebija pieteikts.

Atbildes spēli Rumānijas čempionāta ceturtdaļfinālā aizvadīja Ernesta Kalves BC "Târgu Mureș", kas centās izlīdzināt rezultātu sērijā pēc aizvakardienas neveiksmes 66:76 pret CSU "Sibiu". Kā vēlāk izrādījās, tas Kalves komandai arī izdevās.

Pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas (16:16), viesi ieguva desmit punktu pārsvaru pēc pirmā puslaika - 40:30. Izdevās turpināt pārliecinošu spēli arī otrajā puslaikā, kurš tika uzvarēts ar 11 punktu pārsvaru. Visā spēlē "Târgu Mureș" uzvara ar 75:54, kā arī sērijā panākts 1-1 (sērija ritēs līdz kādas komandas trīs uzvarām).

Ernests Kalve 25:33 minūtēs guva 11 punktus (2/4 - 2p., 1/3 - 3p., 4/6 - s.m.), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, taču arī nopelnīja piecas piezīmes, kas neļāva spēli aizvadīt līdz galam.

Izmantotie resursi:Federatia Romana de BaschetBSLTBF2