22.06.2014. 19:07
Šodien Berlīnē noslēdzies "Grand Slam" posms pludmales volejbolā. Vīru turnīrā ASV duetu cīņā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Džons Haidens un Tri Burnē, bet sieviešu turnīrā mazliet negaidīti triumfēja Kristīna Koļcova un Marketa Slukova.

Sieviešu turnīra finālā iekļuva ar 14. numuru izliktās brazīlietes Marija Antonelli un Džuliana da Silva, kuras pusfinālā ar 2:0 (21:15, 21:17) pieveica mājinieces Borgeri un Būti, un čehietes Kristīna Koļcova un Marketa Slukova, kurām ar tādu pašu rezultātu izdevās apspēlēt ķīnietes Vangu un Je.

Finālspēle iesākās ar abu komandu cīņu punkts punktā. Ja ievadā punkti tika gūti ar uzbrukumiem, tad pēc tam sekoja neprecīzu servju sērija abu komandu izpildījumā. Pirmās pie divu un vairāk punktu pārsvara tika Koļcova un Slukova, kuras piespieda pretinieces kļūdīties. Čehietes lieliski spēlēja aizsardzībā, salaužot savas pretinieces un iekrājot piecu punktu pārsvaru - 11:6. Pēc tehniskā pārtraukuma Koļcova un Slukova turpināja dominēt laukumā, palielinot rezultāta starpību līdz septiņiem punktiem. Antonelli un De Silva ne uz brīdi nespēja pietuvoties rezultātā, samierinoties ar sakāvi pirmajā setā (14:21).

Otrajā setā Antonelli un De Silvai turpinājās problēmas ar serves uzņemšanu, kas lika nonākt iedzinējos ar 1:3. Uzreiz gan sekoja 3:0 izrāviens, kas ļāva pārņemt vadību. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, līdz seta vidū pirmo reizi mačā pie divu punktu pārsvara tika Brazīlijas duets - 10:8. Pēc tehniskā pārtraukuma čehietēm izdevās atjaunot līdzsvaru uz tablo, neļaujot konkurentēm izrauties (13:13). Uz brīdi Antonelli un De Silva prata atjaunot divu punktu pārsvaru, bet pašu kļūdas ļāva čehietēm palikt spēlē. Seta izskaņā brazīlietes trešo reizi ieguva divu punktu pārsvaru un šoreiz ar to bija gana, lai izcīnītu uzvaru ar 21:18.

Izšķirošo trešo setu lieliski iesāka Koļcova un Slukova, izvirzoties vadībā ar 5:1, kad bija nopietns pieteikums uz uzvaru šajā mačā un visā turnīrā. Situācija ātri mainījās, pateicoties ļoti labajiem Brazīlijas dueta uzbrukumiem. Rezultāta starpība saruka līdz minimumam, čehietēm saglabājot vadību. Vēl nebija pienākusi seta izskaņa, kad izšķirošo izrāvienu veica Koļcova un Slukova, iekrājot četru punktu pārsvaru un izcīnot arī uzvaru ar rezultātu 15:12, triumfējot Berlīnes "Grand Slam".

Cīņā par trešo vietu triumfēja ar ceturto numuru izliktās Vācijas volejbolistes Borgere un Būte, pirmo setu pār Ķīnas pāri uzvarot ar graujošo 21:10, bet otrajā setā esot pārākām ar 21:19.

Vīru turnīrā bija vērojams ASV fināls. ASV pāri pusfinālos apspēlēja brazīļus, liekot tiem cīnīties par trešo vietu. Ļoti pārliecinošu uzvaru pār Emanuelu Rego un Pedro Solgado izcīnīja Džons Haidens un Tri Burnē, kuri bija pārāki divos setos ar 21:16 un 21:13. Tikmēr Raiens Dohertijs un Nikolass Lucena trīs setos tika galā ar Bruno Šmitu un Alisonu Cerutti (15:21, 21:18, 15:11).

Finālu sekmīgāk iesāka Haidens un Burnē, izvirzoties vadībā ar 6:2. Dohertijs un Lucena līdz tehniskajam pārtraukumam turpināja spēlēt nepārliecinoši, nonākot iedzinējos ar pieciem punktiem. Arī pēc pārtraukuma Haidens un Burnē spēlēja teju vai nevainojami, kas bija panākuma atslēga. Mazais kļūdu skaits ļāva uzvarēt pirmo setu ar rezultātu 21:17.

Lai arī otro setu ar diviem gūtiem punktiem sāka Dohertijs un Lucena, uzreiz 3:0 izrāvienu veica Haidens un Burnē. Līdzīga spēle turpinājās līdz rezultātam 6:6, kad sešus punktus pēc kārtas guva Haidens un Burnē, izšķirot šī mača likteni. Arī pēc tehniskā pārtraukuma nekas vairs nemainījās, par Berlīnes "Grand Slam" uzvarētājiem kļūstot Džonam Haidenam un Tri Burnē, kuri turnīru sāka no kvalifikācijas un izcīnīja savu pirmo šāda mēroga panākumu karjerā - 21:11.

Brazīļu duelī cīņā par trešo vietu Bruno un Alisons pārliecinoši sagrāva Emanuelu un Pedro, tiekot pie bronzas godalgām - 2:1 (21:13, 21:12).

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...