11.01.2014. 13:59
Bijušais "Ferrari" pilots Gerhards Bergers uzskata, ka 2013. gada Formula 1 sezonā Sebastjans Fetels pierādīja - viņš ir kļuvis par labāku pilotu nekā Fernando Alonso.

Pagājušajā F1 sezonā Fetels apsteidza Alonso izcīnīto uzvaru skaita ziņā un sasniedza vairākus rekordus, kļūstot arī par četrkārtēju F1 čempionu. Bergers atzīt, ka sezona patiešām bijusi mazliet garlaicīga.

"Nebija tā, ka es slēdzu ārā televizoru, taču tā priekšā mēdzu aizmigt," intervijā "Auto Motor und Sport" stāsta austrietis.

Tiesa, viņš nav no tiem, kas noniecinātu Fetela talantu, sakot, ka Alonso tomēr kā pilots ir labāks.

"Tas nav godīgi," saka Bergers. "Arī Marks Vēbers ir ļoti labs sacīkšu braucējs un arī viņš brauca ar "Red Bull" formulu. Līdz pagājušajam gadam Alonso man šķita pats spēcīgākais pilots, taču pēc aizvadītās sezonas es pirmo reizi priekšā tomēr liktu Fetelu."

Vienmēr ir interesanti uzzināt, ko par pašreizējiem F1 pilotiem domā veterāni. Arī Bergers sastādījis savu "sarakstu".

"Manā skatījumā uzreiz aiz Fetela un Alonso nāk Kimi Raikonens, lai gan, iespējams, tikai pēc atgriešanās "Ferrari" viņš parādīs sevi pilnībā," savu viedokli pauž Bergers. "Luiss Hamiltons nav tik spēcīgi kā šie trīs, kas brauc paši savā līgā. Viņš ir ārkārtīgi ātrs, taču pārāk izklaidīgs. Esmu pārsteigts par Niko Rosbergu - šis pilots netiek pilnvērtīgi novērtēts. Viņš bija ķoti spēcīgs pret Mihaelu Šūmaheru un to pašu parāda arī cīņā ar Hamiltonu. Soli pa solim viņš cenšas kļūt par "Mercedes" līderi."

Tajā pašā laikā Bergers uzskata, ka Niko Hilkenbergs ir labs pilots, tomēr prese ap viņu sacēlusi pārāk lielu ažiotāžu: "Raksta, ka viņš brauks "Ferrari", pēc tam tiek ziņots par "Lotus" un "McLaren", taču beigās aizbrauc visi vilcieni."

Fetels Alonso Raikonens
Starti: 120 216 193
Uzvaras: 39 32 20
Pjedestāli: 62 95 77
Punkti: 1451 1606 969
Tituli: 4 2 1
Pirmās starta vietas: 45 22 16
Ātrākie apļi: 22 21 39
Vieta 2013. gadā: 1. 2. 5.

Izmantotie resursi:F1Today.net Formula 1 newsLatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties