24.10.2015. 00:00
Stokholmas "ATP World Tour 250" sacensībās pagājušā gada fināla atkārtojums šoreiz notika jau ceturtdaļfinālā. Iznākums tāds pats kā pirms 12 mēnešiem – Tomāšs Berdihs pieveica Grigoru Dimitrovu (7:5, 6:4).

Čehijas labākais tenisists bulgāru pirmo numuru pērnā gada finālā uzvarēja trīs setos ar rezultātu 5:7, 6:4, 6:4. Tomāšs Berdihs toreiz varēja uzvarēt arī 1. setā, taču pie rezultāta 5:4 neizservēja setu, vēlāk vēlreiz zaudējot savu servi jeb netiekot līdz taibreikam.

Šodien Berdiham katrā setā pa vienam breikam. 1. setā tas tika iegūts 11. geimā, kad tika realizēta otrā breikbumba. Grigors Dimitrovs pirmo viegli atspēlēja, bet otro novērst nespēja, jo Berdihs viņu piespieda izsist autā.

Berdihs breiku 2. setā varēja iegūt jau trešajā geimā, taču ļoti vienkāršā situācijā pie tīkla kļūdījās ar "volley" sitienu. Breiks gan nebija nenovēršams un notika devītajā geimā. Dimitrovs ar dubultkļūdu čeham deva divas breikbumba. Berdihs realizēja jau pirmo, turklāt to paveica lieliskā stilā – ar diagonālo "backhand" teicami atsista pretinieka pirmā serve.

Kad Berdihs servēja par uzvaru mačā, Dimitrovs nopelnīja breikbumbu, bet tās izspēlē nespēja atsist laukumā Berdiha otro servi. Berdihs piektdien panāca izlīdzinājumu savstarpējos mačos ar Dimitrovu – 3:3. Zīmīgi, ka vakar bija pirmā reize, kad uzvarētāju izdevās noskaidrot divos setos. Berdihs Stokholmā uzvarēja 2012. un 2014. gadā, bet Dimitrovs par čempionu kļuva 2013. gadā, toreiz Zviedrijā izcīnot karjeras pirmo ATP titulu.