14.02.2015. 23:00
Roterdamā svētdien būs pagājušā gada uzvarētāja Tomāša Berdiha un Stena Vavrinkas fināls. Tikmēr Sanpaulu karjeras labāko turnīru piedzīvojis Itālijas tenisists Luka Vanni, kurš līdz pirmajam ATP finālam aizspēlējies no kvalifikācijas.

Čempions Tomāšs Berdihs pirmajā pusfinālā 58 minūtēs ar 6:2, 6:1 saplosīja Žilu Simonu, kuram bija zaudējis četras no pēdējām piecām spēlēm. Kopējā bilance pēc šodienas arvien francūža labā: 6-4.

Berdiham izcila diena servēšanas jomā – ar pirmo servi uzvarētas 22/23 izspēlēm. Simons astoņos geimos uzņemšanā spējā iegūt tikai četrus punktus, par breika iespējām nemaz nedomājot. Čehijas pirmais numurs šogad trešo reizi uzvarēja tik graujoši – trīs geimi zaudēti arī Rišāram Gaskē un Aljažam Bedenem. Abi mači notika sezonas pirmajā nedēļā Dohā.

Stens Vavrinka vakara mačā bez neviena breika apspēlēja Milošu Raoniču – 7:6(3), 7:6(7). Vavrinka uzvarējis visus četrus mačus pret Raoniču, turklāt Milošam vēl ne reizi nav piekāpies taibreikos (5-0).

Raoničs nespēja izmantot nevienu no sešām breikbumbām, bet 2. setu zaudēja ar divām setbumbām. Vavrinka katrā setā atspēlēja trīs breikbumbas. Ja 1. setā Milošam īsti iespēju šveicieša labās servēšanas dēļ nebija, tad 2. seta septītajā geimā Raoničam 0:40 situācija bija jāizmanto, jo divas no trim breikbumbām bija ņemamas. Pirmo viņš nerealizēja ar "backhand" sitienu tīklā, bet otrajā gadījumā atsita autā pretinieka otro servi.

Kanādas pirmais numurs abos taibreikos vienādi deva Vavrinkam minibreika pārsvaru – netrāpītai pirmajai servei sekoja "forehand" kļūda. Vavrinka 1. setā pārsvaru neizlaida, bet 2. setā to izdarīja gan, nepiemērotā brīdī trāpot dubultkļūdu. Stenam pēc tam vēlreiz atteica pirmā serve, kam sekoja "backhand" sitiens tīklā. Raoničs drīz savu acu priekšā ieraudzīja divas setbumbas – 6:4. Tikai pirmā gan bija ar paša servi. Milošs neprecīzi nospēlēja pie tīkla, bet otro setbumbu Vavrinka novērsa ar labu servi. Raoničs pēc tam vēlreiz ar "forehand" kļūdu zaudēja savas serves punktu, un Vavrinka otro reizi pretiniekam atspēlēties neļāva.

Fināls rīt notiks plkst. 16:30. Vavrinkam pret Berdihu savstarpējos mačos 10-5 pārsvars, ieskaitot piecas uzvaras pēc kārta sun kopumā astoņus panākumus pēdējos deviņos mačos. Piebilstams, ka Berdihs uzvarējis 10 vienspēļu turnīros, bet vēl ne reizi nav spējis aizstāvēt titulu.

Raoničam nākamā pieturvieta būs Marseļa, kur Milošs izlikts ar pirmo numuru. Šajā Francijas pilsētā, kur titulu mēģinās aizstāvēt Ernests Gulbis, spēlēs arī Vavrinka. Latvijas pirmais numurs ar Vavrinku var tikties pusfinālā, bet ar Raoniču finālā. Visi trīs no 1. kārtas ir brīvi un pirmo maču aizvadīs ne agrāk par trešdienu.

Luka Vanni sensacionāli sasniedzis finālu Sanpaulu turnīrā, sestdien nokaitētā atmosfērā pusfinālā gandrīz trīs stundu ilgā cīņā (2:56) ar 6:4, 6:7(5), 6:4 pieveicot mājinieku Žuau Souza. Itālijas tenisistam bija iespējas uzvarēt divos setos, taču, neizturējis nekulturālo fanu spiedienu, viņš to nespēja izdarīt.

Luka pie rezultāta 6:4, 5:4 servēja par uzvaru mačā, iegūstot divas mačbumbas. Souzu traki atbalstošie fani Itālijas tenisistam pamatīgi traucēja, ar ovācijām uztverot katru viņa kļūdu, un pamatīgi spiedza arī brīžos, kad viņš netrāpīja pirmo servi. Pauzes starp pirmo un otro servi nereti bija nepieklājīgi ilgas. Vanni pirmo mačbumbu palaida vējā ar "slaisa" kļūdu, bet otrās mačbumbas izspēlē pārcentās ar "forehand" uzbrukumu. Souza tūlīt tika pie breika (brazīlietim līdz šim geimam nebija nevienas breikbumbas), bet nedaudz vēlāk uzvarēja taibreikā.

3. seta pirmajā pusē labāks bija Souza, septītajā geimā iegūstot kādu brīdi briestošo breiku. Vanni, kurš šajā setā bija atspēlējis jau četras breikbumbas, iesita tīklā ar "backhand". Ieguvis 4:3 pārsvaru, ļoti "netīri" sāka spēlēt Souza, zaudējot trīs geimus pēc kārtas un līdz ar to arī visu maču! Souza zaudējis visus trīs ATP līmeņa pusfinālus.

Tikmēr par Vanni ir daudz interesantāks stāsts. Viņš tikai šogad, jau pieklājīgā 29 gadu vecumā, pirmo reizi tika līdz spēlēšanai ATP pamatturnīros, 1. kārtā zaudējot gan Čennajā (Ričardam Beraņķim), gan pagājušajā nedēļā Kito (Dušanam Lajovičam). Tagad viņam ne tikai pirmā uzvara, bet pat trīs uzvaras un pirmais ATP fināls karjerā! 16 reizes "Futures" turnīros uzvarējušais Vanni šobrīd reitingā atrodas 149. vietā, kas četras vietas atpaliek no viņa rekorda. Tas pirmdien tiks iespaidīgi labots – Luka pašreiz pietuvojies simtniekam un tajā iekļūs, ja svētdien uzvarēs finālā. Tajā viņa pretinieks būs Pablo Kuevass.