14.02.2017. 23:57

Pēc nelielas izlūkošanas un vairākiem centrējumiem soda laukumā, kuri bīstamas situācijas nerādīja, pirmā vārtu gūšanas izdevība mača desmitajā minūtē bija viesiem. Pjērs Emeriks Obamejangs portugāļu soda laukumā saņēma precīzu partneru piespēli un sita, bet bumba lidoja tikai nedaudz pāri vārtiem. 23. minūtē labā sitiena pozīcijā „Benfica” soda laukumā nonāca jau Osmans Dembele, bet bumbu pēc viņa sitiena bloķēja aizsargi.Pārsvars pakāpeniski pārgāja Dortmundes kluba pusē un viesi biežāk uzturējās mājinieku laukuma pusē. Mača 38. minūtē vēl vienu iespēju neizmantoja Obamejangs, atrodoties labā pozīcijā soda laukumā, neaizsniedzoties līdz bumbai. Pašā pirmā puslaika izskaņā viesi bīstami izspēlēja stūra sitienu, bet modri bija „Benfica” aizsargi un arī vārtsargs Edersons un pirmais puslaiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Pēc pārtraukuma aktivizējās laukuma saimnieki. Vispirms Eduardu Salviu piespēli soda laukumā ar grūtībām bloķēja dortmundiešu aizsargi, bet spēles 49. minūtē „Benfica” atklāja rezultātu. Pēc stūra sitiena Luizau pāradresēja bumbu Konstantinosam Mitroglu, kurš bija precīzs, panākot 1:0. Pēc zaudētajiem vārtiem „Borussia” metās atspēlēties un drīz vien atkal tika pie vārtu gūšanas iespējām, taču Obamejangs sita pāri vārtiem, bet Lukaša Pišeka raidīto bumbu lēcienā atvairīja Edersons.

Mača 57. minūtē mājinieku spēlētājs Ļubomirs Fejsa soda laukumā nospēlēja ar roku un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Izpildīt pendeli devās Obamejangs, taču arī šī iespēja palika neizmantota, jo bumbu atvairīja Edersons, izraisot skatītāju ovācijas. Spēles turpinājumā viesi centās lauzt mača gaitu, taču mājinieki visai pārliecinoši tika galā ar sāncenšu uzbrukumiem. Bez kļūdām vārtos spēlēja Edersons, kā arī bumba pēc „Borussia” futbolistu raidījumiem bieži lidoja garām mērķim. Bez rezultāta beidzās arī „Borussia” beigu ofensīva, lai gan kompensācijas laika trešajā minūtē tuvu izlīdzinājumam bija Gonsalo Kastro.

Abu komandu atbildes spēle notiks 8. martā Dortmundē. Trešdien notiks vēl divi UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēles - Madrides „Real” uzņems „Napoli”, bet Minhenes „Bayern” mērosies spēkiem ar Londonas „Arsenal”. Savukārt nākamnedēļ notiks pirmās spēles vēl četros pāros: Leverkūzenes „Bayer” – Madrides „Atletico”, Mančestras „City” – „Monaco”, „Porto” – „Juventus”, kā arī „Sevilla” – „Leicester”.

Izmantotie resursi:The official website for European football –...