09.02.2017. 21:36

No vadošajām biatlonistēm sprintā visaugstāk vērtējamas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderes Lauras Dālmeieras (Vācija) izredzes. Dālmeiera arī šosezon ir starp pašām ātrākajām biatlonistēm, tomēr šaušanā kļūdās biežāk nekā agrāk. Jauktajā stafetē Dālmeiera katrā no šaušanām bija spiesta izmantot pa divām rezerves patronām.

Sprintā šosezon vislabāk veicies Kaisai Mekereinenai (Somija), kura ir līdere cīņā par Mazo kristāla globusu (Dālmeiera gan vienu posmu izlaida). Mekereinena šosezon sprintā uzvarējusi vienreiz, divreiz bijusi otrā, pa reizei ceturtā un piektā.

Starp favorītēm arī Gabriela Koukalova (Čehija), kura iepriekšējā sezonā uzvarēja Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā, un Marī Dorēna Abēra (Francija), kura ir 2015. gada pasaules čempione sprintā.

Katrās no sprinta sacensībām šosezon bijusi cita uzvarētāja, kas sola aizraujošas sprinta sacensības piektdien. Pērn par pasaules čempioni sprintā kļuva Tirila Ekhofa, bet olimpiskā čempione sprintā ir Anastasija Kuzmina (Slovākija), kura atgriezusies biatlonā pēc bērna piedzimšanas. Pārsteigumus sagādāt var vēl vairākas biatlonistes, piemēram, Tatjana Akimova (Krievija), kura šosezon jau uzvarēja sprintā, Žistīne Brezā (Francija), kā arī pārējās Vācijas biatlonistes.

Ekhofai šī sezona veselības problēmu dēļ nav izdevusies. Pirmais starts Hohfilcenē raisīja dalītas jūtas – ja ātrums distancē bija pieņemams, tad šaušana neizdevās – soda aplis un vairs nekādu izredžu Norvēģijai cīņā par medaļām.

Sprintā startēs olimpiskā čempione iedzīšanā, klasikā un masu startā Darja Domračeva (Baltkrievija), kura janvārī atgriezās biatlonā pēc bērna piedzimšanas oktobrī. No Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma Top30 nebūs pārstāvētas vien Franciska Proisa (Vācija) un Anaisa Beskona (Francija). Pēc divu gadu diskvalifikācijas par dopinga lietošanu biatlonā atgriezusies Irina Stariha (Krievija), kura startēs sprintā.

Baiba Bendika sprintā augstāko rezultātu šosezon sasniegusi IBU kausa posmā, kur izdevās izcīnīt trešo vietu. Pasaules kausa izcīņas ietvaros pie ieskaites punktiem sprintā šosezon nav izdevies tikt, labākos rezultātus izdevies sasniegt klasikā (36. vieta Estešundā) un iedzīšanā (25. vieta Rūpoldingā). Bendikas karjeras rekords ir piektā vieta sprintā Pasaules kausa izcīņas posmā pērn, bet pasaules čempionātos pagaidām ne reizi nav izdevies kvalificēties iedzīšanai.

Žanna Juškāne šosezon startējusi IBU kausa izcīņas posmos un Eiropas čempionātā. Karjeras rekords Juškānei ir 24. vieta sprintā, kuru izdevās sasniegt Pasaules kausa izcīņas posmā 2014. gadā Kontiolahti (Somija). Pasaules čempionātos labākais rezultāts ir 72. vieta. Jauktajā stafetē ceturtdien šaušanā guļus Juškānei trīs soda apļi.

Kopumā sprintam pieteikta 101 biatloniste. Sacensību sākums plkst. 15:45 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport 1, LTV7 un internetā.Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties