01.12.2017. 06:45

Arī sprinta sacensībās nestartēs ne Lielā kristāla globusa ieguvēja Laura Dālmeiera (Vācija), ne pasaules čempione sprintā Gabriela Koukalova, kuras šo posmu izlaiž attiecīgi veselības problēmu un savainojuma dēļ. Visas pārējās vadošās biatlonistes startam pieteiktas, arī divkārtējā olimpiskā čempione sprintā Anastasija Kuzmina (Slovākija), kura izlaida klasikas sacensības.

Lai arī būtu pāragri izdarīt secinājumus, kuras ir šobrīd ātrākās biatlonistes, tomēr klasikas sacensības apliecina, ka būtisku izmaiņu, visticamāk, nav. Starp ātrākajām biatlonistēm bija sprinta galvenā favorīte Kaisa Mekereinena (Somija) un Žistīne Brezā (Francija), kurām pievienojusies Denīze Hermane, kura Soču olimpiskajās spēles Vācijas komandas sastāvā izcīnīja bronzas godalgu distanču slēpošanā. Klasikā Hermane sasniedza vislabāko rezultātu slēpojumā un uzskatāma par vienu no favorītēm sprintā.

Augstu vērtējamas arī Darjas Domračevas (Baltkrievija), Tirilas Ekhofas (Norvēģija) un Brezā izredzes. Iepriekšējās sezonas pēdējās sprinta sacensībās uzvarēja Mari Laukanena (Somija). Revanšēties alks pilnīgu fiasko klasikā piedzīvojusī Marī Dorēna Abēra (Francija) – četras kļūdas šaušanā un vien 55. vieta.

Baiba Bendika trešdien sasniedza jaunu karjeras rekordu klasikā – 29. vieta (šaušanā 19/20). Distancē Latvijas biatloniste sasniedza 56. rezultātu, šaušanā dalītu 51., šautuvē pavadītajā laikā dalīts 63. rezultāts. Sprintā labākais rezultāts ir piektā vieta, kuru izdevās sasniegt aizpagājušā sezonā.

Sociālajā tīklā Instagram Bendika 15 kilometru klasikas sacensības raksturojusi sekojoši: "1 kļūda šaušanā, šoreiz es teiktu TIKAI viena, jo es patiešām cīnījos, lai trāpītu tos 19 pārējos! Jebkurā gadījumā es esmu priecīga sezonu iesākt ar punktiem un 29. vieta ir mans līdz šim labākais rezultāts 15 km distancē! Šaušana sanāca lēnāka nekā parasti, bet tā kā es tikai pirms pirmajām sacensībām saņēmu jauno stobru, ir nianses pie kurām es vēl 100% neesmu pieradusi un kas man neļauj šaut tik brīvi kā gribētos.. Arī slēpošanas ziņā ir kur pielikt, bet kopumā sajūtas ir labas, tāpēc es gaidu nākamās sacensības, kuras priekš manis jau būs stipri parocīgākas!"

Kopumā sprintam pieteiktas 104 biatlonistes. Sacensību sākums plkst. 18:45 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport 1, LTV7 un internetā.Kurbads halle Kurbads halle Lidlauka 37, Rīga, LV-1063
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties