29.11.2017. 06:15

No šīs sezonas galvenajām favorītēm klasikā nestartēs ne Lielā kristāla globusa ieguvēja un pasaules čempione Laura Dālmeiera (Vācija), kura ir apslimusi, ne arī pasaules čempione sprintā Gabriela Koukalova (Čehija), kurai arvien problēmas sagādā ikru muskuļa savainojums.

Visas pārējās vadošās biatlonistes klasikai ir pieteiktas, izņemot divkārtējo olimpisko čempioni sprintā Anastasiju Kuzminu. Kuzmina svētdien jauktajā stafetē palīdzēja Slovākijas komandai sasniegt ceturto vietu (pēc otrā posma, kurā startēja Kuzmina, bija pat otrajā vietā).

Pērn Mazo kristāla globusu klasikas vērtējumā ieguva Dālmeiera, kura uzvarēja visās trīs sacensībās. Otro vietu šajā vērtējumā ieņēma Vanesa Hinca (Vācija), kurai gan ne reizi neizdevās iekļūt labāko trijniekā. Divreiz trešā klasikā pērn bija Aleksija Rungaldjē (Itālija), pērn Estešundā otro vietu izcīnīja Anaisa Beskona (Francija), trešā bija Darja Jurkeviča (Baltkrievija).

Biatlona klasikā lielāka nozīme ir precizitātei šaušanā, tādēļ klasikā cīņā par panākumu varētu iesaistīties viena no precīzākajām biatlonistēm Nadežda Skardino (Baltkrievija). Ukrainas biatlonistēm jauktās stafetes neizdevās, kas nekādā veidā nemazina spēcīgo biatlonistu izredzes klasikā.

No sezonas favorītēm startēs gan Kaisa Mekereinena (Somija), gan Darja Domračeva (Baltkrievija), gan Marī Dorēna Abēra (Francija), arī Doroteja Vīrere (Itālija) un Tirila Ekhofa (Norvēģija).

Baiba Bendika aizpagājušā sezonā sasniedza virkni karjeras rekordu (vislabākais rezultāts - Pasaules kausa izcīņas posmā Kenmorā (Kanāda) sprintā izcīnīja piekto vietu), iepriekšējā sezona tik spilgta nebija, tomēr vairāk bija redzama stabilitāte. Biatlonistes karjeras rekords klasikā ir 36. vieta, kuru izdevās sasniegt pērn Estešundā. Šo sezonu Latvijas biatloniste sāka ar 35. un 17. vietu sprinta sacensībās IBU kausa posmā. Otrajās sprinta sacensībās Bendika sasniedza dalītu 22. rezultātu slēpojumā (ātrākā bija bijusī distanču slēpotāja Denīze Hermane no Vācijas, kurai Bendika zaudēja aptuveni pusotru minūti).

Vairāk par jauno sezonu skatīt Sportacentrs.com biatlona pirmssezonas apskatā.

Trešdien Estešundā pievakarē sola mīnus 9 grādus pēc Celsija skalas. Sacensībām kopumā pieteiktas 103 biatlonistes, starts plkst. 18:15 pēc Latvijas laika, sacensības tiešraidē Eurosport 1, LTV7 un internetā.