01.02.2015. 14:19
Igaunijas pilsētā Otepē notiekošajā Eiropas čempionātā biatlonā dāmu iedzīšanas sacensībās Baiba Bendika palika 50. vietā.

Dāmu iedzīšanā piedalījās viena Latvijas sportiste. Baiba Bendika dienu iepriekš sprintā bija pilnīgi precīza abās šaušanās un izcīnīja 40. vietu, līderes Kolēnas Varsēnas (Francija) laikam zaudējot nepilnas divas minūtes. Šodien šaušanā latvietei deviņas kļūdas un atkāpšanās uz pēdējo vietu 50 finišējušo dalībnieču vidū.

Bendika pa trim kļūdām pieļāva pirmajā, trešajā un ceturtajā šaušanā. Finišā latviete uzvarētājai zaudēja deviņas ar pusi minūtes. 60 dalībnieču vietā šodien startēja 53, bet distances gaitā izstājās vēl trīs biatlonistes.

Uzvaru izcīnīja Krievijas sportiste Jekaterina Šumilova, kura sāka sacensības trešā ar 10 sekunžu deficītu, bet distances gaitā bija viena no precīzākajām šautuvēs ar diviem soda apļiem. Divi apļi arī Ukrainas sportistei Irinai Varviņecai, kura finišēja otrā, bet trešajā vietā ierindojās Jekaterina Jurlova (Krievija). Sprinta uzvarētāja Varsēna ar septiņiem soda apļiem atkrita uz 13. pozīciju.

Pirms šīm sacensībām iedzīšanā spēkojās juniores. Uzvaru svinēja Ukrainas pārstāve Anastasija Merkušina, bet vienīgā Latvijas dalībniece – Nora Viktorija Osīte - bija viena no četrām biatlonistēm, kura nestartēja.