31.01.2015. 12:07
Starptautiskās biatlona savienības (IBU) Eiropas atklātais čempionāts biatlonā šodien Otepē (Igaunija) turpinās ar sprinta sacensībām. 7.5 kilometru sprintā sievietēm uzvaru izcīnīja Kolēna Varsēna (Francija), kura šaušanā nekļūdījās. Baiba Bendika bija pilnīgi precīza abās šaušanās un izcīnīja 40. vietu. Inga Paškovska ieņēma 61. vietu. Pēcpusdienā norisināsies 10 kilometru sprinta sacensības vīriešiem, kurās startēs arī Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Ceturtdien 15 kilometru klasiskajā biatlonā uzvaru izcīnīja Rumānijas biatloniste Luminata Piškorana, kura šaušanā kļūdījās piecas reizes. Vēja dēļ biatlonistes šāva ar ļoti zemu precizitāti. Baiba Bendika ar astoņām kļūdām ieņēma 57. vietu, Ingai Paškovskai 62. rezultāts (deviņas kļūdas). Lai arī Eiropas čempionātos ierasti nepiedalās visi labākie biatlonisti, tomēr dalībnieku sastāvs ir spēcīgāks nekā IBU kausa izcīņas posmos un vairāku komandu sastāvā ir biatlonistes, kas regulāri startē Pasaules kausa izcīņas ietvaros.

No Latvijas biatlonistēm pirmā startēja Inga Paškovska, kura jau pirmajā šaušanā kļūdījās divas reizes. Otrajā šaušanā Paškovska bija pilnīgi precīza, taču solis distancē bija palēns. Sprintā Latvijas biatlonistei 61.vieta. Lai kvalificētos iedzīšanai, pietrūka divu sekunžu.

Labāk veicās Baibai Bendikai, kura bija pilnīgi precīza gan šaušanā guļus, gan šaušanā stāvus.Bendika, kura šosezon startējusi arī Pasaules kausa izcīņā, sprintā izcīnīja 40. vietu. Bendika bija kvalificējusies arī šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas otrajam trimestrim, kur slimības dēļ nestartēja. Eiropas čempionāts biatlonistei ir pirmās sacensības pēc slimošanas.

Sprintā uzvarēja Kolēna Varsēna (Francija), kura šaušanā bija nekļūdīga. Varsēnai par 9.7 sekundēm izdevās pārspēt Polijas izlases līderi Veroniku Novakovsku-Zemņaku, kura šaušanā kļūdījās vienreiz. Novakovska-Zemņaka Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā ieņem 12. vietu.

Trešo vietu izcīnīja Krievijas biatloniste Jekaterina Šumilova. Arī Šumilova šaušanā kļūdījās vienreiz, uzvarētājai zaudējot 10.1 sekundi.

Pēcpusdienā norisināsies 10 kilometru sprinta sacensības vīriešiem, kurām pieteikti četri Latvijas biatlonisti – Andrejs Rastorgujevs (21. starta numurs), Toms Praulītis (46.), Roberts Slotiņš (73.) un Aleksandrs Patrijuks (105.). Kopumā sacensībām pieteikti 106 biatlonisti. Sacensību sākums plkst. 14:00. Rīt norisināsies iedzīšanas sacensības.