27.01.2017. 17:09
Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika piektdien izcīnīja 31.vietu Polijā notiekošā Eiropas čempionāta 7,5 kilometru sprinta distancē.

Bendikas solis distancē nebija pārāk ātrs un viņa pirmajā šaušanā ieradās 35.vietā, taču ugunslīnijā pieļāva vienu kļūdu, kas lika izkrist no labāko četrdesmitnieka. Savukārt pirms otrās šaušanas latviete bija pakāpusies uz 38.pozīciju, taču atkal kļūdījās vienu reizi, tomēr konkurenšu neveiksmes viņai ļāva pakāpties par vairākām vietām.

Pēc otrās šaušanās Bendika bija 33.pozīcijā, tomēr noslēdzošās distances daļā spēja pakāpties par vēl divām pozīcijām un ierindoties uzreiz aiz labāko trīsdesmitnieka.

Tikmēr par Eiropas čempioni sprinta distancē tika kronēta Ukrainas pārstāve Jūlija Džima, kura šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu, bet Bendika no viņas atpalika par divām minūtēm un 6,6 sekundēm.

Savukārt sudraba godalgu piektdien izcīnīja Krievijas biatloniste Svetlana Sļepcova - šī nekļūdīgi šāvusī sportiste uzvarētājai piekāpās par 27 sekundēm. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vēl viena krieviete Irina Stariha, kura pirms tam bija izcīnījusi zeltu individuālajā distancē.

Tikmēr otra Latvijas biatloniste Žanna Juškāne piektdien šaušanā kļūdījās trīs reizes un ierindojās 66.pozīcijā.

Līdz ar to Bendika nodrošināja iespēju startēt iedzīšanā, kamēr Juškānei jāpaliek bez tās.

Kopumā šajās sacensībās finišu sasniedza 89 biatlonistes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien desmit kilometru sprintā vīriešiem ceturtais bija Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš no pirmā trijnieka atpalika tikai 0,6 sekundes.

Vēl no Latvijas sportistiem Aleksandrs Patrijuks ar diviem soda apļiem bija 61.vietā, par divām sekundēm atpaliekot no 60.pozīcijas, kas nodrošinātu vietu iedzīšanā. Tāpat divus mērķus nesašāva arī Daumants Lūsa, kurš ieņēma 79.vietu, bet Roberts Slotiņš ar četrām kļūdām šautuvē bija 98.pozīcijā 121 finišējušā biatlonista konkurencē.

LETA jau vēstīja, ka 15 kilometru individuālajā distancē dāmām Bendika izcīnīja augsto septīto vietu, bet sacensībās kungiem Rastorgujevs ierindojās 20.pozīcijā.

Latvija ir viena no retajām valstīm, kas divas nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma notiekošajās kontinenta meistarsacīkstēs piedalās ar visiem spēcīgākajiem sportistiem, jo valsts biatlonisti šeit cenšas izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Pirms diviem gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rastorgujevs pēc sezonas pirmajiem sešiem etapiem ar 217 punktiem atrodams 24.pozīcijā.

Pasaules čempionāts risināsies Austrijā un sāksies 9.februārī.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161