25.01.2017. 16:30
Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika trešdien Polijā izcīnīja augsto septīto vietu Eiropas čempionātā 15 kilometru individuālajā distancē, kas ir viens no viņas labākajiem sasniegumiem karjerā.

Bendika četrās šaušanās pieļāva vienu kļūdu, uzvarētājai Irinai Starihai no Krievijas zaudējot divas minūtes un 28,9 sekundes, bet no goda pjedestāla viņu šķīra minūtes un 23 sekundes.

Vienīgo kļūdu Bendika pieļāva pirmajā šaušanā, bet pēc tam viņa bija nekļūdīga.

Krievijas biatlonistes svinēja dubultuzvaru, jo otrā palika Svetlana Sļepcova, kura uzvarētājai zaudēja minūti un 3,8 sekundes, kamēr bronzas medaļu ieguva Anastasija Merkušņja no Ukrainas, kura bija vēl 1,2 sekundes lēnāka. Stariha šāva bez kļūdām, kamēr Sļepcova un Merkušņja pieļāva pa vienai kļūdai.

Bendika pēc pirmās viesošanās ugunslīnijā atradās 34.vietā, savukārt pēc otrās šaušanas viņa bija 12.pozīcijā, pēc trešās pakāpās vienu vietu augstāk, bet pēc pēdējās šaušanas jau bija septītā.

Tikmēr otru Latvijas pārstāvi sacensībās Žannu Juškāni pievīla šaušana, jo viņa neaizvēra deviņus no 20 mērķiem, paliekot 76.vietā 85 finišējušo dalībnieču konkurencē, uzvarētājai zaudējot 14 minūtes un 21,5 sekundes.

Bendika Eiropas čempionātā pieaugušajiem startēja otro reizi karjerā. Pirms diviem gadiem Otepē, Igaunijā, viņa labāko rezultātu uzrādīja sprintā, kur palika 40.vietā, bet individuālajā distancē viņa bija 57.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa posmos latvietei labākais rezultāts ir iepriekšējā sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē. Savukārt šosezon viņa Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa posmā bija trešā sprintā, bet Pasaules kausa posmos viņas šīs sezonas labākais rezultāts ir 25.vieta pirms pusotras nedēļas iedzīšanas distancē Rūpoldingā, Vācijā.

LETA jau ziņoja, ka trešdien Dušņikizdrojā notiekošajās sacensībās 20.vietu 20 kilometru individuālajā distancē ieņēma Andrejs Rastorgujevs, kurš pieļāva četras kļūdas šaušanā.

Rastorgujevs bija līderis pēc pirmās šaušanas, bet pirmo kļūdu pieļāva otrās šaušanas pēdējā šāvienā. Pēc trešās šaušanas Latvijas labākais sportists atkal bija pacēlies jau līdz otrajai pozīcijai, tomēr noslēdzošajā ugunslīnijā viņš kļūdījās uzreiz trīs reizes, zaudējot cerības cīnīties par augstām vietām.

Par Eiropas čempionu kļuva vienu kļūdu pieļāvušais krievu sportists Aleksandrs Loginovs, kuram Rastorgujevs finišā zaudēja trīs minūtes un 31 sekundi.

Otro vietu izcīnīja visus 20 mērķus aizvērušais bulgārs Krasimirs Aņevs, kurš čempionam zaudēja 11,4 sekundes, bet trešais palika vēl viens krievs Aleksejs Sļepovs, kurš arī bija nekļūdīgs un atpalika 53,6 sekundes.

Sekmīgi distanci aizvadīja cits Latvijas sportists Aleksandrs Patrijuks, kurš šaušanā kļūdījās tikai reizi un izcīnīja 30.vietu, uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 25 sekundes.

Vēl Roberts Slotiņš pieļāva trīs kļūdas, atpalika septiņas minūtes un 9,9 sekundes, kas deva 67.vietu, bet Daumants Lūsa ar piecām kļūdām zaudēja astoņas minūtes un 42 sekundes, samierinoties ar 78.pozīciju starp 114 finišējušajiem atlētiem.

Rastorgujevs pirms trim gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā viņš izcīnīja bronzas medaļu.

Latvija ir viena no retajām valstīm, kas divas nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma notiekošajās kontinenta meistarsacīkstēs piedalās ar visiem spēcīgākajiem sportistiem, jo valsts biatlonisti šeit cenšas izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Pirms diviem gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rastorgujevs pēc sezonas pirmajiem sešiem etapiem ar 217 punktiem atrodams 24.pozīcijā, kamēr Bendika starp dāmām ar 21 punktu ir 69.vietā.

Eiropas čempionātā dalībnieki piektdien sacentīsies sprinta distancēs, sestdien būs iedzīšana, bet čempionāts noslēgsies svētdien ar stafetēm.

Pasaules čempionāts risināsies Austrijā un sāksies 9.februārī.