17.03.2015. 00:40
18 gadus vecā Šveices tenisiste Belinda Benčiča pirmdien Indianvelsā guva karjeras pirmo Top 5 uzvaru, ar 6:4, 6:4 uzveicot 2011. gada čempioni Karolīnu Vozņacki.

Belinda Benčiča Dānijas labākajai tenisistei pagājušā gada vasarā Stambulā nespēja atņemt nevienu geimu, regulāri atduroties pret Karolīnas Vozņacki slaveno aizsardzību. Arī šodien Benčiča spēlēja ļoti agresīvi, taču šoreiz viņai izdevās caursist pretinieces aizsardzību un itin bieži izturēt un uzvarēt ļoti garās izspēlēs.

Ranga 5. vietā esošā Vozņacki pirmdienas pēcpusdienā bija tālu no savas labākās spēles. Viņa jau pirmajā geimā pieļāva divas dubultkļūdas (visā mačā Karolīnai astoņas), bet pēc tam izdevās atspēlēt breikbumbu. Benčiča pirmo breiku ieguva piektajā geimā, vēlāk nenoturēja 4:2 pārsvaru, bet devītajā geimā atjaunoja pārsvaru un pēc tam izservēja 1. setu.

Vozņacki 2. setā pirmajos divos serves geimos atspēlēja pa breikbumbai, ilgi pretojās jaunās Šveices tenisistes uzbrukumu viļņiem, taču bija spiesta atzīt sakāvi, arī šoreiz servi zaudējot pie rezultāta 4:4. Vozņacki geimu pabeidza ar diviem neprecīziem "backhand" sitieniem pa līniju. Viņas labākais sitiens šodien nebija palīgs.

Benčiča maču izservēja pārliecinoši, zaudējot tikai vienu punktu. Vozņacki 2. setā nebija nevienas breikbumbas, bet visā mačā tikai divas. Tāpat jāatzīmē Karolīnai ļoti neraksturīgi milzīgais nepiespiesto kļūdu skaits – 39!

Pirms 10 dienām 18. dzimšanas dienu nosvinējusī Benčiča pirmo reizi karjerā uzveica ranga pirmā piecinieka tenisisti. Belindai jau iepriekš bija divas Top 10 uzvaras, abas gūstot pērn "US Open", kur viņa tika līdz ceturtdaļfinālam. Benčiča Ņujorkā apspēlēja septīto numuru Andželiki Kerberi un desmito raketi Jeļenu Jankoviču. Benčiča pirms Indianvelsas turnīra šosezon bija guvusi tikai vienu uzvaru.

Pirmdienas galvenais mačs Indianvelsas WTA turnīrā sāksies plkst. 4:00 pēc Latvijas laika, kad kortā dosies divas bijušās čempiones – Marija Šarapova un Viktorija Azarenka.