07.09.2015. 17:16
Sensacionālu uzvaru Eiropas čempionātā (EČ) pirmdien izcīnīja Beļģijas valstsvienība, kas «Arēnā Rīga», realizējot metienu līdz ar spēles beigu signālu, ar 76:74 pārspēja Lietuvas basketbola izlasi.

  • Basketbolistiem šodien svarīgs mačs EČ ar Čehiju šodien

Spēles uzvarētāja noteikšana risinājās līdz pat pēdējām sekundēm. Pie rezultāta 74:74 Lietuvas komanda nerealizēja iespēju ātrajā uzbrukumā, ko veiksmīgi izmantoja beļģi. Dodoties ātrajā uzbrukumā, Beļģijas spēlētājs Pjērs Entonijs Žilē guva grozu līdz ar finālsirēnu. Spēles tiesneši skatījās video atkārtojumu, vai grozs netika gūts pēc sirēnas. Pēc samērā ilgas video skatīšanās tiesneši norādīja, ka grozs gūts spēles laikā, līdz ar to Beļģijas izlase sāka līksmot, tiekot pie otrā panākuma turnīrā.

Interesanti, ka Žilē tie bija vienīgie punkti mačā.

Uzvarētāju sastāvā ar gūtiem 20 punktiem izcēlās Mets Lodžeskis, bet Džonatans Tabu guva 16 punktus. Savukārt Lietuvas izlases rindās 25 punktus guva un 12 atlēkušās bumbas zem groziem izcīnīja Jons Valančūns. 13 punktus lietuviešiem guva Pauļus Jankūns.

Dienas otrajā spēlē turnīra mājiniece Latvija plkst. 18.30 spēkosies ar Čehijas izlasi, bet vakara mačā Ukrainas komanda tiksies ar Igauniju. Abas valstsvienības sacensībās cīnās bez uzvarām.

Otrdien Rīgas grupā ir brīvdiena.

Lietuvas komandai šis kļuva par pirmo zaudējumu turnīrā, kamēr Beļģija svinēja otro uzvaru.

Jona Kazlauska vadītā Lietuvas izlases sacensības sāka ar smagu uzvaru 69:68 pār Ukrainu, bet nākamajā spēlē 68:49 pieveica principiālo pretinieci Latviju. Savukārt Beļģija čempionāta atklāšanas mačā ar 67:78 atzina Latvijas pārākumu, bet otrajā cīņā 84:55 sagrāva Igauniju.

Eiropas čempionāts risināsies divos posmos:

1) grupas turnīrā katrai komandai 5 spēles (5.-10. septembris). Četru pirmo vietu ieguvēji kvalificējas izslēgšanas turnīram, 5. un 6. vietas ieguvēji dodas mājās;

2) izslēgšanas turnīrs Lillē (12.-20. septembris): astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4, C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4), ceturtdaļfināls, pusfināls, pusfināls par 5.-8. vietu un spēles par 1. un 3. vietu. Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7. vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties