01.07.2016. 08:30
Otrajā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē piektdienas vakarā FIFA ranga vicelīdere Beļģijas izlase sacentīsies ar pārsteidzošo Velsu, ko cīņā ved Gerets Beils.

Duelis Francijas pilsētā Lillē sāksies plkst.22 pēc Latvijas laika. To tiešraidē būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Šīs spēles uzvarētājs pusfinālā sacentīsies ar Portugāli, kas ceturtdien pēcspēles sitienu sērijā ceturtdaļfinālā uzvarēja Poliju.

Beļģijas valstsvienībai šajā duelī būs jāiztiek bez diviem pamatsastāva spēlētājiem. Nopietnā potītes savainojumā iedzīvojies Jans Vertongens, kuram turnīrs ir beidzies un pat apdraudēta iespēja laicīgi sākt nākamo sezonu. Savukārt diskvalifikācija par nopelnītajām kartītēm piemērota Tomasam Vermālenam.

Beļģija šo Eiropas čempionātu iesāka ar neveiksmi 0:2 pret Itāliju, bet pēc tam sekoja panākums ar 3:0 pār Īriju, kamēr apakšgrupas noslēdzošajā mačā ar 1:0 tika pārspēta arī Zviedrija. Šis mačs kā noslēdzošais valstsvienībā bija zviedru futbola leģendai Zlatanam Ibrahimovičam.

Ar sešiem punktiem trīs spēlēs Beļģija E apakšgrupā ieņēma otro vietu, bet astotdaļfinālā tā ar 4:0 sagrāva Ungāriju.

Tikmēr Eiropas čempionātu debitante Velsa turnīra pirmajā mačā ar 2:1 pārspēja Slovākiju, bet pēc tam ar 1:2 piekāpās Anglijai. Noslēdzošajā grupas mačā velsieši ar 3:0 pārspēja vāji spēlējušo Krieviju.

Ar sešiem punktiem Velsa izcīnīja pirmo vietu B apakšgrupā, bet astotdaļfinālā ar 1:0 šī izlase uzvarēja citu debitanti Ziemeļīriju.

Velsas izlases līderis šajā turnīrā ir Beils, kurš ar trim vārtu guvumiem dala šī Eiropas čempionāta rezultatīvākā spēlētāja godu.

Beļģija, kas ir nesenā FIFA ranga līdere un pašreizējā otrās vietas īpašniece, Eiropas čempionātā piedalās pirmo reizi kopš 2000.gada, kad tajā iekļuva kā mājiniece. Kvalificēties sacensībām tā spēja trīs reizes pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, divreiz iekļūstot pusfinālā - 1980.gadā zaudējot finālā, bet 1972.gadā titula maču nesasniedzot.

Līdz šīs nedēļas beigām tiks izspēlētas arī abas atlikušās ceturtdaļfināla spēles - sestdien pašreizējā pasaules čempione Vācija tiksies ar Eiropas vicečempioni Itāliju, bet svētdien sensacionālā Islandes izlase savu sapņu turnīru turpinās ar maču pret sacensību saimnieci Franciju.

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA