22.06.2016. 23:51
Karjeru izlasē ar neveiksmi noslēdza Zviedrijas superzvaigzne Zlatans Ibrahīmovičs, kura pārstāvētā komanda spēles izskaņā piedzīvoja neveiksmi pret Beļģiju (0:1) un F apakšgrupā palika pēdējā vietā. Beļģijai uzvaras vārtus 84. minūtē guva Radža Naingolans.

Pamatsastāvos pa vienai izmaiņaiAbu komandu galvenie treneri lielas viltības pēdējai spēlei neizdomāja un laukumā sūtīja gandrīz tos pašus futbolistus, kurus iepriekšējā mačā, un arī turpināja uzticēties klasiskajiem izvietojumiem - 4-4-2 zviedriem un 4-2-3-1 beļģiem. Pa vienai izmaiņai abu komandu starta vienpadsmitniekos gan bija. Zviedrijai uzbrukumā spēlēja Markuss Berjs, nevis Jons Gvideti, bet Beļģijai centra pussarga pozīcijā atgriezās Radža Naingolans.

Zviedrijai beidzot pirmais sitiens rāmīSpēles sākumā daudz vairāk bumbu kontrolēja Beļģija, taču bīstamākās epizodes bija tieši Zviedrijai. Vispirms piektajā minūtē pēc Kima Šelstrema standartsituācijas ļoti labā pozīcijā nokļuva jau pieminētais Berjs, taču komandu glāba Tibo Kurtuā. Starp citu, tas bija zviedru pirmais sitiens vārtu rāmī visā finālturnīrā. Savukārt 26. minūtē no 20 metriem bīstami sita Zlatans Ibrahīmovičs, raidot bumbu nedaudz garām vārtu stūrim.

Beļģija atbildēja ar virkni sitienu no distances un Kevina De Breines asām piespēlēm gar vārtiem, pēc kurām Romelu Lukaku tikai nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai. Puslaika vidū bumbas kontrole izlīdzinājās, bet 33. minūtē beļģi aizskrēja ļoti cerīgā pretuzbrukumā – tieši laikā to apturēja Albins Ēkdals, par brīdinājuma cenu nogāžot De Breini. Beļģija standartsituāciju izšķērdēja – aizsargs bloķēja sitienu. Pirmā patiešām reālā izdevība Beļģijai bija pašā puslaika izskaņā, kad pēc citas standartsituācijas – stūra sitiena – Tomā Menjē varēja uzsist labāk un netrāpīja tālajā stūrī.

Zlatans Ibrahīmovičs aizvadīja pēdējo spēli Zviedrijas izlasē. Valstsvienībā viņš nospēlēja 116 mačus (dalīta sestā vieta izlases vēsturē) un guva 62 vārtus (izlases rekords). Foto: AFP/Scanpix.

Ibrahīmovičam un Lukaku neieskaita vārtus, Naingolans izrauj uzvaruOtrajā puslaikā laukumā turpinās līdzvērtīga spēkošanās, un 63. minūtē bumba pirmoreiz atrada ceļu uz vārtiem. Berjs pēc centrējuma soda laukumā nometa bumbu Ibrahīmovičam, kurš no gaisa raidīja to vārtos. Tomēr tiesnešu brigāde vārtu guvumu neatzina, acīmredzot Berjam fiksējot bīstamu spēli. Pēc četrām minūtēm De Breine no distances lika Īsaksonam demonstrēt meistarību, bet 73. minūtē ātrā pretuzbrukumā labā pozīcijā nokļuva Lukaku - vēlreiz lieliski nospēlēja Īsaksons, glābjot savu komandu.

Jau nākamajā pretuzbrukumā tajā pašā minūtē Lukaku beidzot izmantoja izgājienu viens pret vienu, taču priecāties bija pāragri - "Everton" uzbrucējam pareizi tika fiksēts aizmugures stāvoklis. Ibrahīmovičs, Lukaku un Drīss Mertenss atkal apmainījās nerealizētām iespējām, tomēr 84. minūtē rezultāts beidzot tika atklāts - to paveica "Roma" pussargs Naingolans, kurš no distances spēcīgi un ļoti precīzi trāpīja vārtu stūrī (1:0). Vēl divas minūtes vēlāk Ibrahīmovičs sita gar vārtu stabu, taču zviedri nespēja izglābties un grupā palika pēdējā vietā. Beļģijai otrajai vietai būtu pieticis arī ar punktu, un Vilmotsa vadītā komanda astotdaļfinālā tiksies ar F grupas negaidīto uzvarētāju Ungāriju.

Vārti: Naingolans 84'Brīdinājumi: Ēkdals 33', Jūhansons 36' – Menjē 30', Vitsels 45'+1Zviedrija: Īsaksons – Ūlsons, Grankvists, Jūhansons, Lindelēfs – Fošberjs (Zengins 82'), Šelstrems, Ēkdals, Lāšons (Durmazs 70') – Ibrahīmovičs, Berjs (Gvideti 63')Beļģija: Kurtuā – Vertongens, Vermālens, Alderveirelds, Menjē – Vitsels, Naingolans – Azārs, De Breine, Karrasko (Vitsels 71') – Lukaku (Benteke 87')Galvenais tiesnesis: Fēlikss Brihs (Vācija)