10.09.2015. 17:16
Eiropas čempionāta basketbolā D grupā, kuras spēles notiek Rīgā, noskaidrojusies trešā komanda, kas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs Francijas pilsētā Lillē. Par to kļuvusi Beļģijas izlase, kas otrajā puslaikā uzveica Ukrainas basketbolistus, atstājot tos pēdējā vietā grupā - 79:71

Pēc ceturtās kārtas spēlēm situācija D grupā kļuva krietni interesantāka. Izredzes uz vietu izslēgšanas spēlēs ieguva Ukraina un Igaunija. Noslēdzošajā spēļu dienā Rīgā ukraiņiem bija jāspēkojas ar Beļģijas izlasi, kura pēc izrautās uzvaras pret Lietuvu spēles galotnē piekāpās Čehijai. Situācija D grupā paredzēja, ka uz Lilli dosies tā komanda, kas šajā duelī uzvarēs, līdzīgi kā tas ir Latvijas un Igaunijas gadījumā. Ukraiņi jau spēlēs pret Lietuvu un Latviju pierādīja, ka var uzveikt spēcīgu pretinieku, darot visu iespējamo, lai pieveiktu Beļģiju.

Jau no spēles pirmajām minūtēm Ukrainas izlase sāka meklēt groza apakšā Kirilu Fesenko, kuram cīņā pret beļģiem bija liels auguma un spēka pārsvars. Līdz ceturtdaļas vidum ukraiņi turējās vadībā, bet tad ar caurgājienu rezultātu izlīdzināja Aksels Ervels (9:9). Turpinājumā Ukrainas izlasi uz priekšu vilka Džeroms Rendls, veicot 5:0 izrāvienu un atgriežot savu komandu vadībā. Beļģiem bija grūtības ar pretinieku aizsardzības uzlaušaunu, bet pašu spēja apturēt lielu daļu pretinieku uzbrukumu ļāva neieslīgt pārāk lielos mīnusos. Pirmo ceturtdaļu ar precīzu pustālo metienu noslēdza Oleksandrs Lipovijs - 19:14.

Otro ceturtdaļu ievadīja precīzais Maksima de Zēva tālmetiens, bet otrā laukuma galā vieglus metienus groza apakšā nerealizēja Fesenko. Neskatoties uz to, ukraiņi dominēja groza apakšā, izvirzoties vadībā ar 27:19. Pēc ceturtdaļas sekmīgā sākuma Ukrainas izlases uzbrukums iestrēga, beļģiem sadeldējot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (25:27). Ceturtdaļas vidū Ukrainas izlases saspēles vadīšanu atkal uzņēmās Džeroms Rendls, palīdzot Ukrainas izlasei veikt izrāvienu un līdz šim lielāko pārsvaru spēlē (35:25). Beļģijas basketbolisti bija pavirši piespēlēs un pārāk daudz laimi meklēja metienos no distances. Tas atviegloja Ukrainai spēli aizsardzībā un ļāva vēl vairāk nostiprināties vadībā. Puslaika izskaņā beļģi atspēlēja 10 punktus no sava 14 punktu deficīta, komandām dodoties atpūtā pie rezultāta 39:35. Beļģijas izlasei otrajā pusē bija jāneitralizē Kirils Fesenko, kurš pirmajā puslaikā izcēlās ar "double-double", gūstot 16 punktus un izcīnot 10 atlēkušās bumbas.

Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu. Beļģi savu uzbrukumu balstīja uz caurgājieniem, kamēr ukraiņi turpināja spēlēt uz groza apakšu, bet vajadzības gadījumā bumba tika raidīta ārā uz pustālo metienu. Beļģijas izlase savu panāca ceturtdaļas vidū, kad brīvu caurgājienu realizēja Sems van Rosoms (45:45). Ukrainas izlases vienveidīgais uzbrukums vairs nenesa vēlamo rezultātu, beļģiem turpinot savu izrāvienu (52:45). Tālāk Beļģijas izlase vairs neizrāvās. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs bija vērojama azartiska cīņa, kurā vairāk veicās Beļģijai, kas nosargāja iegūto pārsvaru - 59:54.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā beļģi turpināja neļaut tikt pie punktiem Fesenko, paši realizējot divus tālmetienus, kas bija nopietns pieteikums uzvarai šajā spēlē (67:54). Kad atlicis spēlēt bija piecas minūtes, Ukrainas izlases deficīts bija deviņi punkti. Bija skaidrs, ka ukraiņi tik viegli nepadosies, bet tādā gadījumā vajadzēja krietni uzlabot spēli aizsardzībā. Ukrainas basketbolisti apturēja kustīgos beļģus un sadeldēja rezultāta starpību līdz četriem punktiem (70:74), kad atlicis spēlēt bija nepilnas divas minūtes. Beļģijas basketbolisti vilka savus uzbrukums, bet ukraiņi uzbruka maksimāli ātri. Metieni nebija precīzi, kas Beļģijas izlasei ļāva nosargāt uzvaru ar rezultātu 79:71 un iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Rezultatīvākie Beļģijas izlasē ar attiecīgi 15 un 14 punktiem bija Pjērs Žilē un Sems van Rosoms, kura rēķinā arī sešas rezultatīvas piespēles. Ukrainas izlasē ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Kirils Fesenko.

Ukraina - Beļģija 71:79 (19:14, 20:21, 15:24, 17:20)

Ukraina: Fesenko 20 (11 ab), Lipovijs 10, Rendls 9, Zaicevs 9, Korņijenko 8 (9 ab), Mišula 7, Pustozvonovs 3, Lukašovs 3, Krutous 2, Sizovs, Timofejenko, Pustovijs.Beļģija: Žilē 15, Van Rosoms 14 (6 rp), De Zēvs 11, Serons 11 (6 ab), Ervels 10, Tabu 9 (8 ab), Lodžeskis 8, Tumba 1, Bosko, Mvema, Mukubu, Salumu.