02.05.2015. 15:01
Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis neveiks sastāva izmaiņas uz pasaules čempionāta (PČ) otro spēli pret mājiniekiem Čehiju.

«Jā, vakardienas spēle jau ir atstāta pagātnē. Šobrīd gatavojamies cīņai pret mājiniekiem Čehiju. Mēs apzināmies, ka viņiem ir laba komanda un talkā nāks skatītāju atbalsts,» pēc sestdienas treniņa sacīja Baļavskis.

Pēc otrdienas ledus nodarbības valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis atklāja, ka mačā pret Čehiju vārtus sargās Edgars Masaļskis. Savukārt izmaiņas uzbrucēju virknējumos un aizsargu pāros netikšot veiktas. «Pagaidām pārmaiņu nebūs. Tuvākajā laikā pieteiksim pāris spēlētājus, aizsargs Jānis Andersons būs viens no pirmajiem. Pēc Čehijas dueļa skatīsimies, kādā pašsajūta būs Mikam Indrašim.»

«Protams, noskatījāmies Čehijas un Zviedrijas spēli, mačs bija interesants. Zviedrijai ir gados jauna komanda, Čehijai - pieredzējušāka,» pārdomās dalījās Beļavskis.

«Ar treneru kolektīvu izanalizējām Kanādas spēli,» atzina Beļavskis. «Šodien mums būs sapulce. Nolēmām, ka vēl vienu iespēju dosim šīm uzbrucēju maiņām.»

Latvijas izlase piektdien Kanādai zaudēja ar 1:6, bet četras stundas vēlāk laukumā pret Zviedriju devās Čehija, kas atspēlējās no 0:2 un 1:3, trešajā periodā nokļuva vadībā 5:4, taču pēdējā minūtē mazākumā zaudēja vārtus un vēlāk piekāpās pēcspēles metienos.

Spēles Latvijai par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Prāgā būs vēl pirmdien pret Zviedriju, trešdien pret Šveici, 8. maijā pret Vāciju, 9.maijā pret Austriju un 12. maijā pret Franciju.

LHF valde 27. aprīļa valdes sēdē par valstsvienības uzdevumu gaidāmajā pasaules čempionātā noteica iekļūšanu labāko desmi

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Jānis Kalniņš (Acélbikák, Ungārija), Ervīns Muštukovs (Aalborg, Dānija), Edgars Masaļskis (Ambri-Piotta, Šveice).

Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Aleksandrs Jerofejevs, Krišjānis Rēdlihs (visi Rīgas Dinamo), Renārs Demiters (HK Astana, Kazahstāna), Māris Jass (Orli Znojmo), Maksims Širokovs (Red Ice, Šveice), Guntis Galviņš (Bolzano, Austrija).

Uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Kaspars Saulietis, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs (visi Rīgas Dinamo), Rodrigo Ābols (HK Rīga/ Rīgas Dinamo), Koba Jass (Bili Tygri Liberec, Čehija), Lauris Bajaruns (Rungsted, Dānija), Jānis Sprukts (Fribourg, Šveice), Armands Bērziņš (Val Pusteria, Itālija), Kaspars Daugaviņš (Dynamo, KHL), Ņikita Jevpalovs (Armada, QMJHL).