10.04.2015. 23:09
Latvijas hokeja izlase piektdien «Arēnā Rīga» ar rezultātu 0:1 pārbaudes mačā piekāpās Francijas valstsvienībai. Latvijas izlasei jāstrādā pie asuma vārtu priekšā, lai tiktu gūti vārti, pēcspēles preses konferencē atzina mājinieku komandas galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis.

  • Latvija nespēj gūt vārtus un atkal zaudē francūžiem šodien
  • Francijas hokejisti uz Rīgu dosies pēc divām uzvarām pār Dāniju 2015. g. 5. aprīlis

Viņš sacīja, ka spēle bija ātrāka nekā dienu iepriekš, taču Latvijas izlasei pietrūka asuma pretinieku vārtu priekšā. Latvijas izlases treneris norādīja, ka šobrīd komandai vārtu gūšana ir problēma, taču atlikušajā laikā pie tā tiks strādāts. «Vārtu gūšanas momentu netrūkst, taču realizācija klibo,» teica treneris, kura vadībā Latvijas izlase sešos mačos pēc kārtas nav guvusi vairāk par vieniem vārtiem.

Hokejs sastāv no kļūdām, Latvijas komanda pieļāva vienu kļūdu, kas arī noveda pie zaudējuma. «Taču komandai nevar neko pārmest. Visi centrās un cīnījās,» sacīja Beļavskis, kurš pēc spēles nebija vēl informēts par Mika Indraša un Aleksandra Jerofejeva mačā gūto savainojumu nopietnību. «Par abiem spēlētājiem rūpējās dakteri, no kuru slēdziena būs atkarīgas spēlētāju tālākās iespējas turpināt dalību izlasē,» norādīja Beļavskis.

Uz BNS jautājumu Beļavskis norādīja, ka pēc šīm spēlēm treniņnometne izlasē vairākiem spēlētājiem būs beigusies, taču tā kā ir traumētie spēlētāji, treneris nesteidzās nosaukt vārdus. «Mēs vēl skatīsimies, kāda ir situācija,» teica Beļavskis.

Latvijas izlases treneris atzina, ka priekš debijas spēles Artūrs Kulda un Bruno Zabis sevi parādīja neslikti. «Viņiem šī bija iespēja izjust starptautisko spēļu pieredzi,» piebilda Beļvskis.

Beļavskis pieļauj iespēju, ka centra uzbrucēja pozīcijā tiks iemēģināts arī Kaspars Daugaviņš, jo par šādu iespēju ar hokejistu tiks tunāts. Treneris uzskata, ka Ginsts Meija, kurš pirmo reizi tika iespēlēts centra ampluā, sevi parādīja labi.

Francijas valstsvienības galvenais treneris Deivs Hendersons sacīja, ka atkal bija līdzīga spēle, turklāt viņaprāt Latvijas izlase bija labāka nekā iepriekšējā mačā, savukārt viņa komanda bija pielikusi aizsardzībā. «Svarīgu lomu nospēlēja arī mūsu vārtsargs Kristobals Uē, jo Latvijas izlasei bija daudz iespējas panākt izlīdzinājumu, taču viņš bija uzdevumu augstumos,» gandarīts bija Hendersons.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas valstsvienība ar 1:2 piekāpās Francijai, bet pagājušajā nedēļā Latvijas izlase izbraukumā aizvadīja divas spēles ar Baltkrieviju, piedzīvojot zaudējumu ar 1:2 un gūstot uzvaru ar 1:0.

Latvijas izlase pirms došanās uz pasaules čempionātu aizvadīs astoņas pārbaudes spēles. Bez cīņām ar Baltkrieviju un Franciju paredzētas divas spēles viesos pret Norvēģiju (17. un 18.aprīlī) un divi mači mājās pret Slovākiju (24. un 25.aprīlī). Spēles ar Baltkrieviju, Franciju un Norvēģiju būs Eiropas Izaicinājuma tūres ietvaros.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17. maijam risināsies Čehijā. Latvijas izlase A apakšgrupā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju, savukārt B grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties