06.11.2014. 18:04
Norvēģijas pilsētā Stavangerā šodien Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņu ar uzvaru sāka Latvijas hokeja izlase. Galvenā trenera Aleksandra Beļavska debijā Latvijas valstsvienība ar 4:1 uzvarēja Dāniju.

Spēles sākums noritēja samērā mierīgā tempā, līdz perioda vidū noraidījumu saņēma Toms Andersons. Dānijas hokejistiem tā arī neizdevās kārtīgi nostāties Latvijas izlases aizsardzības zonā, tomēr skandināvi turpināja uzbrukt, un 13. minūtē Latviju nācās glābt Ervīnam Muštukovam, kurš veikli reaģēja uz Dānijas hokejistu uzbrukumu no pašas vārtu priekšas. 15. minūtē Aleksandra Beļavska vadītajai izlasei izdevās atklāt rezultātu – lieliskā situācijā nonāca pieredzējušais Aleksejs Širokovs, kurš apspēlēja dāņu vārtsargu Sebastianu Dāmu. Ripa slīdēja vārtu virzienā, kur to pielaboja Edijs Brahmanis – 1:0.

Spēle kļuva ātrāka un asumiem bagātāka, un perioda izskaņā Latvija pēc Kristera Freiberga un Jēkaba Rēdliha noraidījumiem nokļuva lielajā mazākumā. Dānijai pietika ar 23 sekundēm, lai panāktu izlīdzinājumu (1:1). Pirmajā periodā rezultāts vairs nemainījās. Pirmajās 20 minūtēs kopumā spēle vērtējama kā līdzvērtīga, taču krietni vairāk darba bija Muštukovam – metienu attiecība 18:5 par labu Dānijai. Dāņu kluba "Pirates" vārtsargs gan lielākoties perfekti tika galā ar saviem pienākumiem.

Otro periodu ļoti aktīvi sāka dāņi, taču skandināvu lielais spiediens uz Muštukova vārtiem palika bez rezultāta. Perioda vidū Latvijas piektā mazākuma laikā tiesneša žests demonstrēja, ka pirmais sods būs arī dāņiem, taču līdz pirmajam vairākumam Latvijai vēl nācās pagaidīt. Aizturētā soda laikā izcila Maksima Širokova piespēle ļāva vienatnē pret Dāmu nonākt Laurim Bajarunam, un Latvija atguva vadību 2:1.

Pēc Bajaruna vārtiem latviešu uzbrukums aktivizējās, un spēle kļuva kopumā līdzīga. Latvija tika arī pie viena vairākuma, kura laikā gan neko īpašu nedemonstrēja, bet trešdaļas izskaņā Dānija atkal atguva iniciatīvu. Periods gan beidzās ar 2:1 Latvijas labā.

Trešais periods startēja ar aukstu dušu dāņiem – 33 sekundes pēc trešdaļas sākuma savus otros vārtus guva Brahmanis, panākot jau 3:1 Latvijas labā. Protams, dāņi uzreiz metā uzbrukumā, cerot ātri atgūt vismaz vienu ripu, taču skandināvi piemirsa par aizsardzību. Lieliska iespēja bija Kobam Jasam, kurš gan netika galā ar Dālu. Īstajā brīdī Latvija vēl tika pie vairākuma iespējas, kas ļāva vismaz atvēsināt dāņu uzbrukumus.

Perioda beigās dāņi tika pie kārtējā vairākuma, taču izvēlējās nenomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un viena hokejista pārsvaru neizmantoja. Pašās pēdējās minūtēs Jans Karlsons tomēr nomainīja Dāmu, un dāņi ielaida arī ceturtos vārtus. Ripu pretiniekiem atņēma Edijs Brahmanis, bet vārtus guva Aleksejs Širokovs. Par mača labāko spēlētāju Latvijas sastāvā tika atzīts vārtsargs Ervīns Muštukovs, kurš šovakar atvairīja 42 no 43 dāņu hokejistu metieniem.

Dānija - Latvija 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)Vārti: 14:48 Brahmanis (A. Širokovs, T. Andersons) 0:1, 18:27 J.Jensens (Franks, Storms, vair.+2) 1:1, 30:30 Bajaruns (M. Širokovs, maz.) 1:2, 40:33 Brahmanis (A. Širokovs, T. Andersons) 1:3, 59:36 A. Širokovs (Brahmanis) 1:4.Metieni: 43:21.Soda minūtes: 6:16.Vārtsargi: Sebastians Dāms – Ervīns Muštukovs

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Lugano, Šveice), Ervīns Muštukovs (Aalborg, Dānija),Aizsargi: Māris Jass (Nitra, Slovākija), Guntis Galviņš (HC Bolzano, Austrija), Jānis Andersons (HK Dukla Trencin, Slovākija), Jēkabs Rēdlihs (HC Karlovy Vary, Čehija), Maksims Širokovs (Red Ice, Šveice), Kristaps Bazevičs (Asaat Pori, Somija), Kristers Freibergs (Hamburger SV, Vācija), Mārtiņš Gipters (HK Liepāja),Uzbrucēji: Koba Jass (Bili Tygri Liberec, Čehija), Armands Bērziņš (Val Pusteria, Itālija), Lauris Bajaruns (Rungsted, Dānija), Toms Andersons (Thurgau, Šveice), Artūrs Mickevičs (Toros, VHL, Krievija), Artūrs Ozoliņš (Arlan Temirtau, Kazahstāna), Aleksejs Širokovs (Neman Grodno, Baltkrievija), Edijs Brahmanis (HK Gomel, Baltkrievija), Jānis Ozoliņš (HS Rīga/Prizma), Rodrigo Ābols (HK Rīga), Rūdolfs Maslovskis (HK Rīga), Miks Lipsbergs.