30.12.2015. 22:23
Somijas galvaspilsētā Helsinkos notiekošajā pasaules U20 čempionātā hokejā ceturto zaudējumu četrās spēlēs piedzīvoja Aleksandra Beļavska vadītā Baltkrievijas U20 izlase, kas bija vadībā gan ar 2:1, gan 3:2, tomēr pēdējās desmit minūtēs ielaida trīs ripas un atzina Čehijas vienaudžu pārākumu (3:5). Apakšgrupas tabulā Baltkrieviju gan arī uzvara nebūtu glābusi no pēdējās vietas.

No sportiskā viedokļa spēle krietni svarīgāka bija Čehijai, kas turpināja cīņu arī par otro vietu grupā, un tieši čehi arī atklāja rezultātu – 16. minūtē vārtus guva Simons Stranskis (1:0). Tomēr turpinājums spēles favorītiem nebija vairs tik pozitīvs. Baltkrievija jau otrās trešdaļas 43. sekundē panāca izlīdzinājumu, bet 31. minūtē Jegors Šarangovičs arī realizēja komandas pirmo vairākumu (2:1).

Čehijai vajadzēja tikai divas minūtes, lai attaptos un atjaunotu līdzsvaru – 33. minūtē precīzs bija Dominiks Lakatošs (2:2) -, taču otrās trešdaļas beigās čehus iegāza vēl viens noraidījums – Vladislavs Gončarovs 38. minūtē atguva Baltkrievijai vadību (3:2).

Spēlei tuvojoties beigām, arvien reālāks kļuva iespējamais pārsteigums, bet Čehija spēja lauzt cīņas gaitu un ne tikai vēlreiz izlīdzināt rezultātu, bet arī atgūt vadību. 53. minūtē 3:3 panāca Jirži Smejkals, un 55. minūtē Radeks Veselijs izrāva uzvaru (4:3). Pamatlaika pēdējā minūtē Beļavskis gāja uz pilnu banku un vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties nesanāca un Čehija 20 sekundes līdz spēles beigām tukšos vārtos iemeta arī piekto ripu - 5:3.

Čehija grupu turnīra pēdējā spēlē rītvakar tiksies ar mājinieci Somiju, savukārt Baltkrievija cīņu par palikšanu Elitē uzsāks 2. janvārī. Beļavska vadītās komandas pretiniece būs Šveice, kas šovakar cieta pamatīgu sagrāvi pret vienu no savas grupas līderēm ASV (1:10). Pirmajā trešdaļā amerikāņi guva jau sešus vārtus, bet pārējos četrus iemeta otrajā periodā. ASV rindās ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ostons Metjūzs.