12.03.2014. 19:44
Šodien Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla sēriju ar zaudējumu sāka BK ''Ventspils'', kas izbraukuma spēlē Lietuvā mača gaitā bija iedzinējos ar 19 punktu deficītu, taču beigās Šauļu vienībai piekāpās ar rezultātu 60:66. Pāra uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā, un atbildes mačs notiks jau sestdien Ventspilī.

"Ventspils" spēli sāka ar Viljamsu, Vairogu, Valteru, Timmu un Zaķi pamatsastāvā, taču uzbrukumā pirmās minūtes aizritēja visai nesekmīgi - minētie vīri pirmajā piecminūtē aizmeta garām pāris brīvus metienus, nespēja atrast savu ritmu un prata gūt tikai sešus punktus (6:8). Spēlē iesaistoties rezervistiem, mūsējo sniegums uzlabojās - enerģiski no soliņa mačā ienāca amerikāņi Grants un Kemps, un tieši šis tandēms ļāva ventspilniekiem pirmo ceturtdaļu noslēgt ar minimālu pārsvaru (15:14). "Ventspils'' pirmos punktus otrajā ceturtdaļā guva tikai pēc četrām nospēlētām minūtēm - pret mājinieku piedāvāto zonas aizsardzību mūsējiem gāja ļoti smagi (3p. - 0/10), bet Šauļi tikmēr nostabilizēja sešu - astoņu punktu handikapu. Ceturkšņa izskaņā veiksmīgi caurgājienu ar kreiso roku noslēdza ''Ventspils'' pirmais numurs Viljamss, un lielajā pārtraukumā rezultāts uz tablo 28:35, vadībā Šauļi.

Otrā puslaika sākumā notikumus laukumā turpināja diktēt mājinieki, kuru veiksmīgā darbība aizsardzībā ļāva ''Ventspilij'' piecās minūtēs gūt vien divus punktus un ceturkšņa vidū panākt draudīgu +16 (30:46). Trešās ceturtdaļas izskaņā Šauļi līdz ar beigu sirēnu realizēja pilnīgi brīvu trejaci, un pēc 30 minūtēm rezultāts teju katastrofāls - 36:55... Noslēdzošajā periodā pērnās sezonas BBL čempioniem trīs minūtēs izdevās pietuvoties līdz -11 (47:58). Ofensīva turpinājās arī pēc viesu minūtes apspriedes, kad pieci punkti pēc kārtas Valtera izpildījumā lika Šauļu trenerim Petrauskam divu minūšu laikā ņemt otro minūtes pārtraukumu (52:58). Tuvāk par divu punktu deficītu (60:62) gan mūsējiem pietuvoties neizdevās - izšķirošajos brīžos uzbrukumā kļūdas pieļāva gan Gulbis, gan Viljamss (abiem nostaigāti), kā rezultātā beigās zaudējums ar sešu punktu deficītu (60:66).

''Ventspils'' šodien trāpīja tikai divus no 18 tālmetieniem (11%), astoņus no 14 sodiņiem (57%), zaudēja cīņu zem groziem (33 pret 39) un pieļāva 13 kļūdas (mājiniekiem 11). Kurzemnieku sastāvā šodien pārliecinoši darbojās tikai Džerajs Grants, kurš ar 15 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām noformēja savu pirmo ''double-double'' Baltijas līgā. Šauļu sastāvā seši spēlētāji guva vismaz astoņus punktus, tomēr vislielākās problēmas viesiem sagādāja amerikāņu centrs Kristofers Kūpers, kuram 10 punkti, 13 atlēkušās bumbas un trīs bloķēti metieni.

Abas komandas BBL ceturtdaļfinālā tikās jau pagājušogad, kad ''Ventspils'' pirmajā cīņā viesos zaudēja ar 78:81, bet mājās uzvarēja ar 87:80. Atbildes mačs notiks jau sestdien Ventspilī, un, lai kvalificētos pusfinālam, ventspilniekiem jāuzvar ar septiņu punktu pārsvaru.

Siauliai - Ventspils 66:60 (14:15, 21:13, 20:8, 11:24)Ventspils: Grants 15 (10 atl.b.), Viljamss 9 (6 rez.piesp.), Zaķis 8, Gulbis 8, Vairogs 6 (7 atl.b.), Timma 5 (2p. - 1/9, 3p. - 0/3), Valters 5 (3 pārķ.b.), Kemps 4, Butjankovs, Laksa, Lejasmeiers.

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League