07.09.2015. 19:40
Vakar Rīgā notika Baltijas Basketbola līgas valdes sēde, kurā tika apstiprināts jaunās sezonas formāts, vēsta līgas mājaslapa.

Baltijas Basketbola līgas sezona sāksies 13. oktobrī, un pirmajā fāzē paredzēts grupu turnīrs, kurā 14 komandas sadalītas divās apakšgrupās. A grupā Latviju pārstāvēs "Barons"/LDZ un "Valmiera"/ORDO, savukārt B apakšgrupā spēlēs "Jēkabpils", "Jūrmala"/"Fēnikss" un "Liepāja"/Triobet".

Pēc divu apļu turnīra izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas piecas labākās vienības, kā arī labākā sestās vietas īpašniece. Astotdaļfinālā 11 labākajām grupu turnīra vienībām varētu pievienoties vēl pieci klubi, kas startēs FIBA Eiropas kausā – "Ventspils", Tartu "Rock" un Lietuvas klubi "Juventus", "Šiauliai" un "Pieno Žvaigždes".

Taču katrs no šiem pieciem klubiem pievienosies ar nosacījumu, ja komandai nebūs izdevies iekļūt FIBA Eiropas kausa izslēgšanas spēlēs. Ja kāds no šiem pieciem klubiem būs iekļuvis, tad to Baltijas līgas "play-off" aizstās nākamā labākā komanda no grupu turnīra, kurai vēl nav ceļazīmes uz astotdaļfinālu.

Veidojot "play-off" pārus, pieci klubi, kas varētu iesaistīties no FIBA Eiropas kausa izcīņas, tiks izlikti pēc pagājušās sezonas ranga. Proti, čempione "Šiauliai" saņems vājāko pretinieku, bet pārējās komandas tiks sarindotas šādā secībā – "Ventspils", "Juventus", "Rock" un "Pieno Žvaigždes".

Baltijas līgā bez Igaunijas, Latvijas un Lietuvas komandām startēs viena vienība arī no Kazahstānas – "Barsy Atyrau". Līgas mājaslapā rakstīts, ka šī komanda mājās aizvadīs tikai dažas spēles, taču netiek konkretizēts, cik tieši.

Vairāk nekā 80 spēles tiks translētas Sportacentrs.com un "Delfi" TV, savukārt izslēgšanas spēles translēs arī "Viasat Sport Baltic".

A grupa B grupa
Barons/LDz (Latvija) Barsy Atyrau (Kazahstāna)
Lietkabelis (Lietuva) Jēkabpils (Latvija)
Nevežis (Lietuva) Jūrmala/Fēnikss (Latvija)
Parnu (Igaunija) Liepāja/Triobet (Latvija)
Rapla (Igaunija) Tarvas (Igaunija)
TLU (Igaunija) TTU (Igaunija)
Valmiera/ORDO (Latvija) Prienai (Lietuva)

Izmantotie resursi:Format of 2015-16 BBL season announcedA & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties