11.02.2014. 21:19
Uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) noslēdzošajā nedēļā šodien izcīnīja Rakveres ''Tarvas'', kas A apakšgrupas pastarīšu duelī ar rezultātu 81:77 pārspēja ''Tallinna Kalev''. Veiksmīgu spēli uzvarētāju rindās aizvadīja latviešu uzbrucējs Māris Ļaksa, kurš ar 21 gūtu punktu kļuva par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju.

Māris Ļaksa spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un nepilnās 26 minūtēs guva 21 punktu (2p. - 6/10, 3p. - 1/2, 1p. - 6/8), izcīnīja četras bumbas zem groziem, atdeva četras rezultatīvas piespēles un izprovocēja piecus noteikumu pārkāpumus. Tāpat latviešu uzbrucēja rēķinā viens bloķēts metiens, divas personīgās piezīmes un divas pārķertas bumbas.

Jāpiezīmē, ka 32 gadus vecais Ļaksa 21 punktu guva arī 26. janvāra mačā pret grupas līderi ''Pyrinto''.

Juris Umbraško maču sāka Rakveres kluba pamatsastāvā un, spēlējot 30 minūtes, atzīmējās ar deviņiem punktiem (2p. - 3/4, 3p. - 1/5) un astoņām atlēkušajām bumbām (četras izcīnītas uzbrukumā). Jurim arī divas rezultatīvas piespēles, četras piezīmes un viena kļūda.

Pēdējo BBL regulārā turnīra spēli Rakveres ''Tarvas'' aizvadīs sestdien, kad izbraukumā par ceļazīmi uz ''play-off'' cīnīsies pret ''Valmieru''.