31.03.2014. 23:09
Anglijas čempioni Mančestras «United» UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā var uzveikt Vācijas futbola bundeslīgas čempionvienību Minhenes «Bayern», pirms gaidāmās cīņas atzinis viens no vācu kluba līderiem nīderlandietis Arjēns Robens.

Čempionu līgas ceturtdaļfināla pāru izlozē «Bayern» klubam pretī tika ielozēts titulētais angļu klubu «United». Lai gan pirms pāris gadiem favorītu statusā daudzi speciālisti liktu angļu klubu, tomēr šobrīd Mančestras kluba vājais sniegums sezonas gaitā pārliecinoši favorītu lomu atvēlējis «Bayern» futbolistiem, kuri vēl nesen rekordātri kļuva par valsts čempioniem.

Tomēr viens no pēdējo sezonu spilgtākajiem «Bayern» spēlētājiem Robens uzskata, ka Anglijas vienības izredzes iekļūt nākamajā kārtā nav nemaz tik sliktas.

«Domāju, ka abas cīņas būs sīvas, tāpēc mums būs jāuzmanās. Mediji un publika uzskata, ka «United» komanda šobrīd atrodas vājā formā, atvēlot priekšlaicīgi mums vietu sacensību pusfinālā, bet es tā neuzskatu,» uzskata šobrīd 30 gadus vecais Robens.

Pēdējo reizi abas vienības savā starpā tikās 2009./2010.gada sezonas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, toreiz divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts 4:4, taču vairāk izbraukumā gūto vārtu dēļ pusfinālā tika «Bayern». Zīmīgi, ka izšķirīgos vārtus otrajā spēlē Mančestrā guva tieši Robens.

«Viens neuzmanīgs brīdis, un «United» mūs uzvarēs,» piebilda futbolists. «Ja zaudēsim koncentrēšanos, kā arī bumbu, tiksim sodīti.»

Par slavenāko no savstarpējiem dueļiem tiek uzskatīts 1999.gada Čempionu līgas fināls Spānijas pilsētā Barselonā, kurā «United» spēlētāji, atrodoties zaudētājas lomā ar rezultātu 0:1, cīņas kompensācijas laikā guva divus vārtus un triumfēja visā spēlē ar 2:1.

Arī «United» vienības galvenais treneris Deivids Moizs nav pesimistisks pirms gaidāmā mača, norādot, ka komanda jebkurā brīdī var spēlēt tikpat lieliski kā iepriekšējās sezonās.

«Ar interesi gaidu abas spēles, nekad vēl neesmu cīnījies pret «Bayern» galveno treneri spāni Hosepu Gvardiolu. Domāju, ka nākotnē mūsu ceļi krustosies biežāk. Mēs zinām, ka ir dienas, ka spējam būt tikpat laba komanda kā jebkura cita, komandai tas jācenšas atkārtot pēc iespējas biežāk,» vietējiem medijiem atzinis Moizs.

Pirmā spēle otrdien risināsies Mančestrā, bet atbildes cīņa Minhenē paredzēta 9.aprīlī.

Pusfināla pāru izloze notiks 11.aprīlī.

Turnīra fināls plānots 24.maijā Portugālē, Lisabonā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā turnīrā triumfēja «Bayern», kas finālmačā ar 2:1 pārspēja citu šīs valsts komandu Dortmundes «Borussia».