31.08.2013. 00:33
Šovakar Čehijas galvaspilsētā Prāgā tika noskaidrota UEFA superkausa ieguvēja, par kuru kļuva Minhenes „Bayern”. Lai arī līdz pat papildlaika pēdējām sekundēm šķita, ka uzvara ir mazākumā esošās „Chelsea” rokās, Havi Martiness rezultātu izlīdzināja (2:2), bet pēcspēles sitienos „Bayern” bija pārāka ar 5:4.

UEFA superkausā piedalās divu Eiropas nozīmīgāko futbola klubu turnīru (Čempionu līgas un Eiropas līgas) uzvarētājas, kuras šajā sezonā bija Minhenas „Bayern” un Londonas „Chelsea”. Šī gada superkausu vēl nozīmīgāku un skatītājiem interesantāku padarīja fakts, ka šobrīd abu klubu treneri ir senie pretinieki Hoseps Gvardiola un Žuzē Mourinju.

Jau spēles sākumā „Bayern” futbolisti saņēma aukstu dušu, kad „Chelsea” ātro uzbrukumu pēc Andrē Šurles piespēles noslēdza Fernando Toress. Toresa sitiens no gaisa noķēra Manuelu Noieru pretkustībā, un jau astotajā minūtē 1:0 „Chelsea” labā. Arī turpinājumā „Chelsea” lielākoties spēlēja no pretuzbrukumiem, kamēr teritoriālais pārsvars piederēja „Bayern”, taču īpaši bīstamus momentus samērā ātrā tempā aizvadītajā pirmajā puslaikā izveidot nespēja neviena no komandām.

Savukārt otrā puslaika pašā sākumā Franks Riberī ar negaidītu sitienu no apmēram 20 metriem pārsteidza Petru Čehu, kurš bumbu gan aizskāra, taču prom no vārtiem aizvirzīt nespēja, un jau neizšķirts (1:1). „Bayern” turpmākajās minūtēs turpināja apdraudēt Čeha vārtus, taču 63. minūtē pati knapi izglābās no draudošajām briesmām. Ļoti nepiemērotā brīdī paslīdēja „Bayern” aizsargs Dante, zaudēja bumbu, un viens pret vārtsargu nonāca Toress, taču nedaudz saminstinājās, un Noiers bumbu atvairīja. Sekoja Frenka Lemparda tālsitiens, bet nedaudz pāri vārtiem.

Pēc brīža pāris minūšu laikā dzeltenās kartītes saņēma „Chelsea” spēlētāji Davids Luiss un Ramiress, un „Bayern” uzbrukumi kļuva arvien draudīgāki. 78. minūtē pēc stūra sitiena gan atkal tikai vārtsarga Noiera žiglā reakcija glāba „Bayern” no vārtu zaudējuma, kad ar galvu Braņislavs Ivanovičs. Kamēr klubi lēnām tuvojās papildlaikam, Ramiress nopelnīja savu otro dzelteno kartīti un atstāja „Chelsea” mazākumā. Pamatlaika rezultātu gan tas vairs neiespaidoja, un tāpat kā 2012. gada Čempionu līgas finālā „Chelsea” un „Bayern” devās noskaidrot uzvarētāju papildlaikā.

Spēle pēc noraidījuma bija palikusi asāka un saspringtāka, taču pagarinājuma sākumā vairākus „Bayern” aizsargus apspēlēja Edens Azārs. Viņa sitiens gan nebija ļoti spēcīgs un gandrīz tieši virsū vārtsargam, taču bumba atsitās pret zemi un palidoja garām Noieram. „Chelsea” atkal bija izvirzījusies vadībā, turklāt izdarījusi to mazākumā, un Mourinju ar vieglu sirdi varēja nomainīt savu uzbrukuma līderi Toresu.

„Bayern” gan nesēdēja rokas klēpī salikuši, un otrā pagarinājuma sākumā izcila iespēja bija Mario Mandžukičam, taču lielisks vārtos bija Petrs Čehs. „Chelsea” bija dziļi iesēdusies aizsardzībā, un pāris minūtes pirms papildlaika beigām vēl viena ļoti laba iespēja bija Riberī, bet viņa raidīto bumbu no vārtiem izcēla Čehs. Tiesa, kompensācijas laika pēdējās sekundēs „Chelsea” aizsargi kļūdījās. Soda laukumā nepiesegts palika Havi Martiness, bumba atleca tieši pie viņa kājām, un atkal neizšķirts (2:2).

Pēcspēles sitienos nekļūdījās neviens no pirmajiem deviņiem sitienu izpildītājiem, līdz beidzot uz maiņu uznākušais Lukaku mēģināja izpildīt sitienu pārāk viltīgi, un Noiers bumbu atvairīja, pasniedzot UEFA superkausu Minhenes „Bayern”.

Hosepam Gvardiolam šis ir jau trešais triumfs UEFA superkausa izciņā (savulaik divas uzvaras kopā ar „Barcelona”), savukārt „Chelsea” jau otrais zaudējums pēc kārtas. Šis arī ir viens no retajiem tituliem, kurus Žuzē Mourinju savas zvaigžņotās trenera karjeras laikā nav ieguvis.

Vārti: Riberī 47` Martiness 120+1` - Toress 8` Azārs 93`Noraidījumi - Ramiress 85`Brīdinājumi: Riberī, Boatengs – Kehils, Luiss, Ramiress, Toress, Lukaku, IvanovičsBayern:Noiers, Dante, Boatengs, Rafinja (Martiness 56`), Lāms, Riberī, Millers (Gece 70`), Alaba, Kross, Mandžukičs, Robens (Šakiri 96`)Chelsea: Čehs, Ivanovičs, Kouls, Luiss, Kehils, Ramiress, Lempards, Oskars, Azārs (Terijs 113`), Toress (Lukaku 97`), Šurle (Mikels 87`)

Gads Uzvarētāja Fināliste Rez
2013 Bayern Chelsea 2:2 p.s. 5:4
2012. Atletico Chelsea 4:1
2011. Barcelona Porto 2:0
2010. Atletico Inter 2:0
2009. Barcelona Shakhtar 1:0 (pag.)

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430