26.04.2015. 21:45
Jānis Baumanis Portugālē notiekošajā Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā izcīnīja 3.vietu, kas līdz ar lielisko sniegumu kvalifikācijas braucienos ļauj viņam atrasties kopvērtējuma tabulas galvgalī.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā tiek ņemti vērā rezultāti gan kvalifikācijā, gan pusfinālā, gan finālā. Kvalifikācijā J. Baumanis uzvarēja un izcīnīja 16 punktus čempionāta kopvērtējumā, savukārt pusfinālā un finālā sīvās cīņās ar konkurentiem izcīnīja 3.vietu un 24 punktus sezonas kopvērtējumā.

"Kā jau iepriekš paredzējām, šogad konkurence "Super 1600" klasē ir ļoti liela, tādēļ varu būt gandarīts, ka no Portugāles projām dodos ar vislielāko punktu skaitu čempionāta kopvērtējumā. Sacensības bija ļoti grūtas – pirmajā dienā stipri lija, un trase bija slidena. Otrajā dienā jau uzspīdēja saule, taču ilgais lietus trasi bija kārtīgi izmērcējis, un ārpus ideālās trajektorijas to klāja bieza dubļu kārta," stāsta Jānis Baumanis.

Portugālē notiekošajās sacensībās uzvaru izcīnīja ungāru braucējs Kristians Sabo, bet 2.vietā ierindojās francūzis Andrea Dubūrs. Tikmēr Eiropas čempionāta kopvērtējumā līderis "Super 1600" klasē ar 24 punktiem ir J. Baumanis, kuram ar 23 punktiem seko K. Sabo un A. Dubūrs. Vēl pa 20 punktiem ir čehu braucējam Ondrejam Smetanam un lietuvietim Ernestam Staponkus.

Nākamais Eiropas rallijkrosa čempionāta posms notiks no 15. līdz 17.maijam Metetas trasē Beļģijā.

J. Baumanis šogad plāno startēt visos septiņos Eiropas čempionāta posmos, kā arī debitēs prestižākajā "Supercar" klasē. Šogad "Team Peugeot-Hansen" izveidotajā jauno talantu programmā "Team Hansen Talent Development" J. Baumanis ar pilnpiedziņas automašīnu aizvadīs trīs pasaules čempionāta posmus – 22.-24.maijā Lielbritānijā, 21.-23.augustā Norvēģijā un 2.-4.oktobrī Turcijā.

Informāciju sagatavoja:Dzintars Hmieļevskis