18.09.2014. 11:14
Latvijas sportists Jānis Baumanis, kurš startē Eiropas rallijkrosa čempionāta «Super 1600» klasē, ir apņēmības pilns šajā nedēļas nogalē, 20. un 21. septembrī, Esteringas trasē, Vācijā notiekošajā posmā turpināt cīņu par godalgām čempionāta kopvērtējumā.

Patlaban J. Baumanis kopvērtējumā atrodas 4. vietā un no 3. vietā esošā dāņu braucēja Ulrika Linnemana atpaliek piecus punktus. Vācijas posmā J. Baumaņa uzdevums ir uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu un izcīnīt vērtīgus punktus, lai sezonas noslēgumā atgrieztos starp trīs labākajiem braucējiem un izcīnītu godalgu Eiropas rallijkrosa čempionātā.

«Sacensība būs ļoti spraiga, jo esmu vienīgais starp šī čempionāta labākajiem 12 braucējiem, kurš iepriekš nav braucis Vācijas trasē. Tas gan nemazina manas izredzes, jo arī Beļģijas trasi iepriekš nebiju braucis, taču jau no paša sākuma varēju uzrādīt labākos apļa laikus,» stāsta J. Baumanis.

J. Baumanis sacensībām Esteringas trasē gatavojies ļoti rūpīgi, pētot video ierakstus un konsultējoties ar citiem braucējiem par trases īpatnībām.

Esteringas rallijkrosa trase atrodas 35 kilometrus no Hamburgas. Trase var uzņemt 10 000 skatītāju, kas ir ievērojami mazāk nekā Loeā trase Francijā, kur sacensības norisinājās pirms divām nedēļām.

Trases kopējais garums ir 952 metri, no tiem 60% ir asfalta segums.

Divus posmus pirms 2014. gada sezonas beigām J. Baumanis ar izcīnītiem 114 punktiem atrodas 4. vietā. Kopvērtējuma līderis ar 163 punktiem ir krievu braucējs Sergejs Zagumenovs. 2. vietā ar 145 punktiem atrodas viņa tautietis Nikita Misuļa, bet labāko trijnieku noslēdz dānis U. Linnemans, kuš šosezon sakrājis 119 punktus.

Pavisam nedaudz, 11 un 14 punktus, no J. Baumaņa atpaliek attiecīgi Timurs Šigabudinovs un Ondrejs Smetana.

Maksimālais punktu skaits, ko iespējams izcīnīt vienā posmā ir 30 punkti.

Neraugoties uz lielo konkurenci, šogad sportistiem no Latvijas ir izredzes izcīnīt godalgotās vietas gan «Super 1600», gan «Super Car» klasēs, kur Reinis Nitišs pēc aizvadītiem astoņiem no 12 posmiem atrodas 2. vietā.Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties