05.07.2015. 19:02

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Baumanis izcīnot uzvaru, nostiprinājās kopvērtējuma vadībā, kur viņam pēc četriem posmiem ir 70 punkti, bet tuvākajam sekotājam Timuram Šigabutdinovam no Krievijas ir 61 punkts, bet dānim Ulrikam Linemanam ir 59 punkti.

Baumanis aizvadīja sarežģītu, bet labu kvalifikāciju, pirms pēdējā brauciena no četriem atrodoties otrajā pozīcijā. Pēdējā brauciena startā visi spēcīgākie klases braucēji tika iesaistīti ungāra Kristiana Šžabo izraisītā masveida sadursmē, pēc kuras kūleni apmeta nedēļas nogales līderis Linemans. Pēc incidenta kvalifikācijā Baumanim un Linemanam bija vienāds punktu skaits, taču papildnosacījumi atdeva uzvaru Jāņa rīcībā.

Pusfinālā un finālā Baumanis bija pārliecinoši ātrākais, Zviedrijā sasniedzot uzvaru un maksimālo punktu skaitu Eiropas čempionāta kopvērtējumam.

Nitišs "SuperCar" klasē kvalifikāciju aizvadīja ar mainīgām sekmēm, tomēr summā sasniegta piektā pozīcija, kas ļāva startēt finālā. Nitiša nedēļas nogales spilgtākais brauciens bija pusfināls, kurā Reinis saglabāja otro vietu, lai arī visu braucienu viņam uzbruka pasaules čempions un sezonas līderis Peters Solbergs. Nitišs nekļūdījās, tiekot finālā.

Finālbraucienā Reinis brauca trešajā vietā, tomēr kļūdaina komandas stratēģija attiecībā uz Džokera apli paredzēja izkrišanu no pjedestāla pozīcijām. Iznākums gan palika nezināms, jo priekšpēdējā aplī Nitiša mašīnai plīsa riepa, kā rezultātā latvietis finišēja piektajā vietā, apsteidzot vienīgi no trases izlidojušo Solbergu.

Uzvaru pēdējā pagriezienā izrāva zviedrs Timijs Hansens, pārspējot tautieti Matjasu Ekstromu un norvēģi Andreasu Bakerūdu.

Nitišs pēc Zviedrijas posma saglabā piekto pozīciju pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 96 punktiem, bet līderis ar 159 punktiem ir Solbergs. Otro vietu ar 115 punktiem ieņem zviedrs Johans Kristofersons, trešais ar 113 punktiem ir Andreass Bakerūds, bet ceturtais ar 104 punktiem Timijs Hansens.

Pasaules čempionāta nākamais posms norisināsies 7. augustā Kanādā.Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties