05.07.2015. 18:36
"Set Promotion" komandas pilots Jānis Baumanis guvis uzvaru Eiropas rallijkrosa čempionāta "Super 1600" klases posmā Zviedrijā, Heljesas trasē, kur paralēli notika arī pasaules čempionāta sacensības "SuperCar" klasē un neveiksmīgi noslēdzās Reinim Nitišam.

Jānis Baumanis nedēļas nogali aizvadīja vairāk nekā pārliecinoši, uzvarot gan četru kvalifikācijas kārtu summā, gan pusfinālā un finālā.

Finālbraucienā Baumanis konkurentiem neatstāja nekādas cerības un dominēja sešus apļus garajā sacīkstē, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā piecām sekundēm, kas tik īsai cīņai ir ļoti liels pārsvars. Otro vietu "Super 1600" klases finālā guva Ņikita Misjuļa, bet trešo vietu izcīnīja Magnuss Bergsjobrendens.

Baumanis jau pirms šī posma bija Eiropas čempionāta līderis, bet tagad pārsvaru palielinājis vēl vairāk.

Tikmēr visai cerīgs sākums bija pasaules rallijkrosa čempionāta "SuperCar" klases braucējam Reinim Nitišam no "Olsbergs MSE" komandas. Kvalifikācijas kārtas viņš noslēdza piektajā vietā, bet pusfinālā visai pārliecinoši izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Timijam Hansenam, bet aiz muguras atstājot pasaules čempionu Peteru Solbergu.

Finālā Nitišs veica labu startu, pirmajā līkumā iebrauca ceturtais, bet, kad viens no konkurentiem devās "džokera" aplī, jau ieņēma trešo vietu. Diemžēl Nitiša auto kļuva lēns un nācās zaudēt pozīcijas, kā rezultātā latvietis finišēja tika piektais, tālu aiz līderiem.

Cīņa par uzvaru bija fantastiska un to guva Hansens. Zviedrs vispirms apdzina Nitiša komandas biedru Andrēasu Bakerudu, bet īsi pirms finiša agresīvi tika garām arī iepriekšējā posma uzvarētājam Matiasam Ekstrēmam, kurš bija nokļuvis vadībā, jo īstajā brīdī laikus veica savu "džokera" apli. Ekstrēms finišēja otrais, aiz sevis atstājot Bakerudu, Tomasu Heikinenu un Nitišu, kamēr Solbergs piedzīvoja izstāšanos, saglabājot pirmo vietu sezonas kopvērtējumā.

Nākamais pasaules čempionāta posms 7. augustā Kanādā.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties