17.05.2015. 17:18
Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs svētdien guva trešo vietu Beļģijā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta trešā posma finālbraucienā prestižākajā «SuperCar» klasē, bet latvietis Jānis Baumanis svinēja otro uzvaru pēc kārtas Eiropas čempionāta «Super 1600» klasē.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

«Olsbergs MSE» komandu pārstāvošais Nitišs kvalifikācijā ierindojās vien 11.vietā, kas savu pusfinālu lika sākt no pēdējās rindas. Pusfināla ievadu Nitišs iesāka neveiksmīgi, izstumjot no trases Manfredu Štolu. Kaut likās, ka Nitiša cerības uz finālu praktiski ir zudušas, divi viņa konkurenti pārsita riepas, kas latvietim ļāva izraut trešo vietu.

Arī finālu Nitišs sāka no trešās rindas un ārmalas, tomēr, fināla pirmo apļus aizvadīja sekmīgi, pakāpjoties uz augsto trešo pozīciju.

Uzvaru svinēja Tomass Heikinens no Somijas, kuram sekoja slavenais norvēģis Peters Sūlbergs.

Tikmēr paralēli notikušajā Eiropas čempionāta otrajā posmā «Super 1600» klasē svētdien uzvaru guva Baumanis no «Set Promotion» komandas.

Kvalifikācijā Baumanis ierindojās otrajā vietā, atpaliekot vien no dāņa Ulrika Linnemana.

Turpinājumā Linnemans pusfinālā izstājās, Baumanim gūstot stabilu uzvaru savā braucienā. Pēc tam arī finālā Baumanis uzvarēja, pēdējā aplī apsteidzot Ņikitu Misjuļu.

Čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem Baumanim ir 53 punkti un viņš par desmit punktiem apsteidz tuvāko sekotāju Andrē Diburgu no Francijas.

Kā zināms pērn Nitišs izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, sasniedzot augstāko panākumu Latvijas autosporta vēsturē. No sezonas 12 posmiem Nitišs uzvarēja vienā, bet kopumā viņš piecas reizes kāpa uz goda pjedestāla.

Šogad «Supercar» klasē debitēs arī Baumanis, kuram «Peugeot-Hansen» komandas izveidotajā jauno talantu programmā «Hansen Talent Development» plānota dalība trijos posmos.

Tāpat Baumanis «Set Promotion» komandas sastāvā šogad piedalīsies visos septiņos Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos «Super 1600» klasē, kur pērn sezonas kopvērtējumā viņš izcīnīja bronzu. Sezonu iepriekš «Super 1600» klasē bija triumfējis Nitišs.

Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā iekļauti 13 etapi.

Kā zināms, no 2016. līdz 2020.gadam viens no čempionāta posmiem varētu tikt rīkots arī Latvijā.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties