26.07.2016. 22:53
Šodien Čempionu līgas kvalifikācijas 3.kārtas pirmajā spēlē Kaspara Dubras pārstāvētā baltkrievu BATE mājās ar 1:0 pieveica Īrijas čempioni "Dundalk". Latviešu aizsargam pilna spēle.

Lai gan Kaspars Dubra nebija spēlējis kopš 7.jūlija, kad guva savainojumu, un BATE bez latvieša palīdzības ar citu centra aizsargu pāri divu spēļu summā pieveica Somijas čempioni SJK, treneris Aleksandrs Jermakovičs šodien iekļāva mūsu aizsargu atbildīgā mača pamatsastāvā. Dubra bija viens no trim leģionāriem savā komandā, bet "Dundalk" sastāvā vienīgi īri. Klātienē - ap 11 300 skatītāju.

Jau no spēles sākuma "Dundalk" nosēdās dziļā aizsardzībā, neveicot presingu virs laukuma viduslīnijas. No vienas puses tas atviegloja dzīvi Dubram un visa BATE aizsardzībai, no otras puses Kaspars ļoti bieži spēlēja ar bumbu, ievadot kombinācijas un izvēloties uzbrukumu virzienus. Viņš visu darīja precīzi, turklāt reizi likvidēja briesmas, kad kļūdu pieļāva partneris.

Neskatoties uz BATE milzīgo teritoriālo pārsvaru un vareno 72% bumbas kontroli, momenti pozicionālā spēlē 1.puslaikā neveidojās tik bieži, kā gribētos. 18.minūtē pēc mājinieku futbolista Maksima Žavņerčika asas piespēles gar vārtiem bumba no viesu aizsarga spēcīgi trāpīja pa pārliktni, savukārt puslaika izskaņā ļoti tuvu vārtu guvumam bija Aleksejs Rioss. Taču tas no BATE uzbrukuma pirmajās 45 minūtēs arī viss, turklāt "Dundalk" 34.minūtē atbildēja ar ļoti retu, taču ārkārtīgi bīstamu pretuzbrukumu.

Arī 2.puslaika sākumā BATE daudz uzbruka, taču neefektīvi, kas Jermakovičam 60.minūtē lika laist uz maiņu 35 gadu veco baltkrievu leģendu Aleksandru Hlebu, kurš nupat atgriezies no Turcijas Superlīgas, bet karjeras laikā spēlējis arī Londonas "Arsenal" un "Barcelona". Tieši viņš kopā ar citu uz maiņu nākušo kļuva par mača varoņiem. "Dundalk" labās malas aizsarga piespēli soda laukuma tuvumā 70.minūtē pārtvēra Hlebs, zibenīgi piespēlējot Mihailam Gordejčikam, kuram ar sitienu no diezgan asa leņķa tomēr izdevās cauršaut īru vārtsargu (1:0).

BATE turpināja uzbrukt. Vārtu guvējs Gordeičiks 85.minūtē veica lielisku centrējumu, un Dubra raidīja bumbu pret "Dundalk" vārtu pārliktni.

Bulgārijas "Ludogorets" bija pārsvars mājās pār Serbijas "Red Star", taču 2.puslaika pirmajā pusē ielaistie vārti vadību pārvērta par nepatīkamo 1:2. Pēcāk, 77.minūtē, "Ludogorets" rezultātu izlīdzināja, taču uz atbildes spēli Belgradā būs jādodas ar lielām bažām. Ļoti līdzīgi ir ar Prāgas "Sparta". Savā laukumā čehu klubs cerēja iegūt vismaz vienu vārtu pārsvaru pirms atbildes spēles, taču šodien 75.minūtē izlaista uzvara pret Bukarestes "Steaua".

Vakara gaitā raksts tiks papildināts ar pārējo spēļu iznākumiem.