26.01.2014. 19:59
Latvijas basketbolistes janvāra ceturtās nedēļas nogalē aizvadīja veiksmīgas spēles dažādās Eiropas valstīs. Gunta Baško-Melnbārde guva 22 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, nodrošinot Monpeljē komandas iekļūšanu Francijas kausa izcīņas pusfinālā.

Pašreizējās kausa īpašnieces “Lattes Montpellier” ceturtdaļfinālā uzvarēja Šarlvilas “Charleville Mezieres” vienību – 77:69 (18:22, 16:12, 22:18, 21:17). Puslaikā tika fiksēts neizšķirts (34:34), taču turpinājumā mājinieces droši virzījās pretī uzvarai.

Gunta Baško-Melnbārde jau spēles pirmajās minūtēs sameta 10 punktus, vakara gaitā saglabājot Monpeljē rezultatīvākās spēlētājas godu. Uzbrucēja 36:44 minūtēs guva 22 punktus (2p 7/11, 3p 1/2, 1p 5/6), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas aizsardzībā, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, pārķēra trīs bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes un nopelnīja labāko lietderības koeficientu 26.

Pārējos pāros Tulūza pieveica Anžē (70:64), Burža pārliecinoši apspēlēja Mondevilu (81:61), bet “Villeneuve d`Ascq” sakāva “Tarbes GB” – 80:55. Pusfināli notiks 15. februārī. Francijas kausa fināli risināsies 10. un 11. maijā Parīzē.

Viļņas “Kibirkštis VIČI” basketbolistes pirmajā pusfināla spēlē uzvarēja Kauņas “Aistes LSU Paradis” komandu ar rezultātu 81:63 (26:17, 24:23, 16:12, 15:11). Otrā tikšanās notiks 8. februārī Viļņā. Finālā iekļūs uzvarētājas divu spēļu summā.

Ieva Krastiņa uzvarētāju labā guva sešus punktus. Garā spēlētāja Sofija Aleksandravičius 14 punktiem pievienoja septiņas izcīnītas bumbas zem groziem, savukārt Mante Kvederavičiūte sameta 12 punktus.

Izmantotie resursi:LFB : Ligue Féminine de Basket - Portail...Fédération Franēaise de BasketballLMKL