11.11.2015. 23:56
Trešdien, 11. novembrī, Latvijas basketbolistes sacenšas FIBA turnīros. Gunta Baško-Melnbārde un Aija Putniņa Eiropas kausa pirmo apli pabeidza ar perfektu bilanci 3-0.

Gundara Vētras, Mārtiņa Zībarta un Ērika Visocka trenētais Kurskas klubs “Dynamo” (3-2) izbraukumā zaudēja Eiropas kausa ieguvējām “Villeneuve d`Ascq” (2-3) ar rezultātu 70:78 (11:20, 22:18, 24:18, 13:22). Lilles rezervistu pienesums bija lielāks nekā Kurskai (4-19).

Aizsardze Anete Jēkabsone-Žogota 34:03 minūtēs guva 12 punktus (2p 2/4, 3p 2/6, 1p 2/3), savāca divas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un ieguva +/- rādītāju 1.

Simona Ogastus 25 punktiem pievienoja septiņas piespēles, bet Nnemkadi Ogvumaika guva 13 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Mājinieču rindās Mariela Amāna un Fatima Sačko sameta pa 14 punktiem katra.

Salamankas “Perfumerias Avenida” (1-4) neveiksmīgi aizvadīja ceturto ceturtdaļu, spraigā cīņā atzīstot Stambulas “Fenerbahce” (4-1) pārākumu ar 70:75 (21:16, 21:20, 16:13, 12:26). Četras minūtes pirms beigām Kristīne Vītola izvirzīja mājinieces vadībā – 66:64, taču galotnē labāk nospēlēja pretinieces.

Kristīne Vītola 27:43 minūtēs guva sešus punktus (2p 3/9), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja divas piespēles, trīs reizes kļūdījās, bloķēja divus metienus, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja četrus pārkāpumus un ieguva +/- rādītāju -9.

“Basket Landes” (3-0) F grupas spēlē savā laukumā pieveica Čehijas komandu “Nymburk” (2-1, #2) ar rezultātu 62:59 (16:20, 15:16, 16:9, 15:14). Iznākums varēja būt arī savādāks, ja viešņas labāk mestu soda metienus (3/5 pret 10/21).

Gunta Baško-Melnbārde 22:24 minūtēs atzīmējās ar 10 punktiem (2p 5/8, 3p 0/1), trīs atlēkušajām bumbām, piecām piespēlēm, trīs kļūdām, četrām personiskajām piezīmēm, vienu izprovocētu pārkāpumu un +/- rādītāju 4.

“Nantes Reze” (3-0, #1) E grupas mājas spēlē pret Ungārijas klubu “PINKK Pecsi 424” (0-3, #4) jau pirmajā ceturtdaļā ieguva 26 punktu pārsvaru – 38:12. Atlikušajā pusstundā tika nosargāts komfortabls pārsvars – 88:57 (38:12, 18:16, 13:17, 19:12).

Aija Putniņa 22:59 minūtēs guva četrus punktus (2p 2/4, 3p 0/2), izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, izdarīja divas piespēles, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un dalīja labāko +/- rādītāju 31.

Izmantotie resursi:FIBA Europe