25.04.2017. 21:06

Anda Eibele kļuva par deviņkārtēju Latvijas čempioni, savukārt Baiba Eglīte zelta medaļu nopelnīja sesto reizi. Guntai Baško-Melnbārdei, Ievai Krastiņai, Ievai Kūlītei un Rūtai Veiderei ir pa četriem Latvijas tituliem katrai. Sidnija Kārtere ir pirmā leģionāre – trīskārtēja Latvijas čempione.

TTT otro reizi vēsturē izdevies izcīnīt četrus Latvijas titulus pēc kārtas (2014-2017). Garākā sērija reģistrēta no 2001. līdz 2005. gadam, savukārt trešā sērija ar vismaz trīs tituliem pēc kārtas pieder Rīgas Tehniskajai Universitātei (1996-1998).

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda otro gadu pēc kārtas iekļuva Eiropas kausa “Top 16”, savukārt Austrumeiropas līgas finālā zaudēja Slovākijas labākajam klubam “Good Angels”. TTT rēķinā arī ceturtais Latvijas-Igaunijas līgas tituls un sezonas bilance 41-6.

Vega 1: Jākobsone, Silarāja, Druskite, Jākobsone-Pelse, VītolaTTT: Kārtere, Krastiņa, Baško-Melnbārde, Sazerlenda, Paugaite

Trešā spēle sākās ar tālmetienu apmaiņu. Rezultātu atklāja lietuviešu uzbrucēja Kriste Druskite, bet Ievas Krastiņas atbilde bija divreiz jaudīgāka – 6:3. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā liepājniecēm bija tikai viena iespēja izlīdzināt rezultātu. Sidnija Kārtere, stāvot aizsardzībā pie trīspunktu līnijas pagrūda Ievu Vītolu, bet garā spēlētāja realizēja divus no trim brīvmetieniem – 6:5. Tālāk izpaudās TTT uzbrukums visā savā daudzveidībā – ātras pārejas, viegli punkti pēc pretinieču kļūdām, izspēles līdz brīvam metienam un spiediens groza apakšā. Gunta Baško-Melnbārde un Giedre Paugaite realizēja pirmos 2+1 gājienus, Digna Strautmane atzīmējās ar pretinieču uzbrucējas apspēlēšanu groza apakšā un pārķertu bumbu – 29:15.

TTT spēlētājas guva pirmos sešus punktus otrajā ceturtdaļā, 12. minūtē panākot 20 punktu pārsvaru – 35:15. Mājinieces regulāri tika pie uzbrukuma bumbām un guva otrās iespējas punktus (puslaikā 15-4), vienlaikus radot liepājniecēm piezīmju problēmas. Otrās desmitminūtes vidū Zanei Jākobsonei-Pelsei bija trīs pārkāpumi, Ievai Vītolai un Laurai Auderei pa divām. TTT plaši iesaistīja spēlē rezervistes, kuras aktīvi darbojās gan aizsardzībā, gan punktu gūšanā, līdz pārtraukumam panākot komandai 24 punktu pārsvaru – 48:24.

Pirmajā puslaikā TTT soda laukumā sameta gandrīz četras reizes vairāk punktu nekā pretinieces (30-8). Kļūdu attiecība bija apgriezti pretēja (4-15). Nākamajās 20 minūtēs rīdzinieču dominance groza apakšā turpinājās, kamēr “Vega 1/Liepāja” garās spēlētājas tuvojās piezīmju normai. Kristes Druskites precīzie metieni no dažādām pozīcijām neļāva mājiniecēm doties tālākā atrāvienā, taču 24-27 punktu pārsvars tika noturēts. Ilzes Jākobsones tālmetienam ar trīspunktnieku atbildēja Digna Strautmane – 64:37. Pusstundas izskaņā Sidnijas Kārteres un Ievas Krastiņas tālmetieni panāca plus trīsdesmit – 75:45.

Ieva Krastiņa un Sidnija Kārtere turpināja apšaudi no perimetra, savukārt Aiša Sazerlenda rezultatīvi spēlēja groza apakšā. Trīsdesmit ceturtajā minūtē rīdzinieču pārsvars sasniedza 35 punktus – 88:53. Trīs minūtes un 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Ieva Kūlīte ar brīvmetieniem palīdzēja TTT sasniegt simts gūto punktu robežu – 100:53.

TTT Rīga – Vega 1/Liepāja 104:59 (29:15, 19:9, 27:21, 29:14)TTT: Sazerlenda 24 (9ab), Krastiņa 15 (3p 5/8; 5ab, 5rp), Baško-Melnbārde 14 (6ab, 7rp), Kārtere 13 (6rp), Priede 11, Kūlīte 9 (7ab), Paugaite 9 (5ab), Strautmane 7, Veidere 2; Eibele, Eglīte.Vega 1/Liepāja: Druskite 20 (8ab), Audere 11 (6ab), Vītola 9 (5ab), Silarāja 7 (6ab), Petermane 3, Jākobsone 3 (5rp), Jākobsone-Pelse 2, Grava 2, Lipe 2, Mickāne, Lībeka, Gertsone.Tiesneses: Anna Belousova, Ieva Rudzutaka, Kristīne Simanoviča.Komisāre Ilze Gūtmane.Informators Artūrs Portnovs.Sērijā 3-0.

Metieni no spēles:2p:3p:1p:AB:RP:Kļ.:PB:BM:Personiskās piezīmes:Punkti pēc kļūdām:Punkti ātrajos izrāvienos:Punkti soda laukumā:Otrās iespējas punkti:Starta piecinieki:Rezerves:

Latvijas Čempiones 2017 – TTT Rīga (27-1, play-off 7-0)Anda Eibele (2009-2017), Baiba Eglīte (2007, 2008, 2014-2017), Ieva Krastiņa (2009, 2015-2017), Ieva Kūlīte (2014-2017), Rūta Veidere (2014-2017), Sidnija Kārtere (2014, 2016, 2017), Liene Priede (2016, 2017), Digna Strautmane (2015, 2017), Gunta Baško-Melnbārde (1996-1998, 2017), Giedre Paugaite (2017), Aiša Sazerlenda (2017). Luīze Šepte rudenī trenējās TTT sastāvā. Galvenais treneris Aigars Nerips (2010, 2011, 2014-2017), treneris Jānis Nešpors, fizioterapeite Līga Folkmane-Eglīte, fiziskās sagatavotības treneris Viktors Lācis, menedžeris Edijs Eglītis.

Vicečempiones “Vega 1/Liepāja” (17-13, play-off 4-5)Maija Gertsone, Kriste Druskyte, Selīna Meilus, Zane Lībeka, Annija Ķergalve, Laura Audere, Kristīna Petermane, Kristīne Silarāja, Ilze Jākobsone, Ieva Vītola, Emīlija Grava, Karīna Narubina, Ance Mickāne, Sabīne Lipe, Zane Jākobsone-Pelse. Galvenais treneris Armands Misus. Fizioterapeite Agnese Rāte.

Bronzas medaļnieces RSU (8-20, play-off 2-5)Paula Langina, Daina Lazdeniece-Auniņa (spēlēja play-off), Anna Buša, Zane Ozoliņa, Madara Gulbe (spēlēja sezonas sākumā), Elīna Grinberga, Kate Aizsila (pēc savainojuma atgriezās 18. aprīlī), Guna Lagzdiņa, Gunta Kristiāna Melnace, Felicita Liepiņa-Liepa, Amanda Betlere, Ance Aizsila (spēlēja līdz janvārim), Arta Frīdenberga. Galvenais treneris Aivars Vīnbergs. Fiziskās sagatavotības treneris Gregors Gorohovskis. Fizioterapeite Māra Balode.

Pusfinālistes “TTT juniores” (13-13, play-off 1-4)Baiba Čevere, Laura Meldere (trīs spēles), Jete Katrīna Nulle (sešas spēles), Elizabete Zumenta, Linda Svenne, Ieva Līga Segliņa, Janeta Rozentāle, Marianna Kļaviņa, Nikola Ozola, Linda Kuzina (viena spēle), Kristiāna Sprudzāne (piecas spēles), Luīze Šepte (astoņas spēles), Kecija Keita Salceviča (trīs spēles), Ieva Tīmane, Hilda Dārta Snipe, Sindija Kudule, Alise Markova, Māra Mote, Laura Natālija Grabe, Elīna Elizabete Pabērza, Elīza Šaicāne (četras spēles), Katrīna Smilga (divas spēles). Galvenais treneris Ainārs Čukste.

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām notika 26. reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinājās 22. reizi. TTT rēķinā ir 16 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014-2017). RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir Cēsīm (2009, 2012, 2013), pa vienam – “TTT Rapa” (1999) un “Avantis/Turība” (2006).