08.09.2013. 19:45

Latvijas izlases sākuma piecnieks: Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš, Andrejs Šeļakovs.

Pirmajās desmit minūtēs Latvijai sešus punktus sameta Mārtiņš Meiers, bet Serbijai ar 13 punktiem atzīmējies līderis Nenads Krstičs..

Abas komandas mača sākumā apmainījās ar precīziem uzbrukumiem - vispirms pretiniekiem ar precīzu tālmetienu izcēlās Bogdans Bogdanovičš, bet pēc tam divus punktus atguva Kaspars Bērziņš. Turpinājumā manāmi izpaudās serbu pārākums, kuri pāris minūšu pārtraukumā panāca jau 12:2.

Tomēr pēc tam latviešiem izdevās izlīdzināt maču un nedaudz atspēlēties, ar Bērziņa un Mārtiņa Meiera pūliņiem panākot 16:8. Tomēr turpinājumā Serbija turpināja spēlēt rezultatīvi un līdz pirmā ceturkšņa beigām panāca 28:13, bet līdz ar pirmās ceturtdaļas beigu signālu divpunktu metienu trāpīja Dairis Bertāns.

Pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 trešdien pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus, bet otrajā mačā ceturtdien ar 73:72 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību. Tik veiksmīgs starts Eiropas čempionātā latviešiem izdevies tikai vienreiz - 1935.gadā -, bet divas uzvaras finālturnīrā kopš neatkarības atjaunošanas izcīnītas tikai divos turnīros - 1993. un 2001.gadā.

Savukārt pēc tam trešajā mačā Latvija ar 59:67 atzina Lietuvas pārākumu.

Tikmēr Serbija čempionātu uzsāka ļoti pārliecinoši, sākotnēji ar 63:56 pārspējot Lietuvu, bet pēc tam ar 77:67 uzvarot arī Bosniju un Hercegovinu. Tomēr trešajā mačā serbi samērā sensacionāli ar 75:89 kapitulēja Maķedonijai.

Apakšgrupu turnīru Latvijas komanda noslēgs pirmdien, kad tiksies ar Maķedonijas valstsvienību.